Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Leczenie niepłodności za pomocą metod naturalnych

Pharmavita

Jak naturalnie wspierać leczenie niepłodności


Według danych statystycznych niepłodność dotyczy 10-15% par, z czego połowa przypadków dotyczy obojga zainteresowanych i zaskakujące często występuje niepłodność wtórnie, która jest coraz bardziej powszechna wśród kobiet już po udanej ciąży. Najwyższy odsetek występuje niestety w Europie Środkowej i Wschodniej. Zobaczmy jak naturalne metody mogą pomóc ci zanim zdecydujesz się na pomoc lekarską.

Niepłodność dotyczy również mężczyzn


U mężczyzn, często liczba plemników, ich ruchliwość i żywotność drastyczne się zmniejsza co powoduje niepłodność. Przyczynę tego stanu rzeczy nie udało się dokładnie ustalić, ale wydaje się prawdopodobne, że jest to swego rodzaju efekt cywilizacyjny, którego przyczyną może być nadmierne obciążenie różnego rodzaju substancjami chemicznymi (powietrze, żywność, woda) oraz stres oksydacyjny. Tak więc, w pierwszej kolejności należy zwiększyć ilość przyjmowanych przeciwutleniaczy - antyoksydantów.

Już dawno opisano pozytywny wpływ witaminy E oraz suplementów z naturalną witaminą C. Pierwszą z nich leczono pacjentów z niepłodnością podając dwa razy dziennie po 300 mg co znacznie poprawiło jakość i ruchliwość plemników; witamina  C w dawce 1000 mg na dzień może zwiększać żywotność plemników zwłaszcza u palaczy. Koenzym Q10, może stanowić skuteczną pomoc, gdyż wykazano że dawka 60 mg na dobę znacząco wpływa na wzrost ruchliwość plemników już po trzech miesiącach leczenia.

Z powyższych danych wynika, że mężczyznom borykającym się z problemem niepłodności mogą pomóc produkty o właściwościach antyoksydacyjnych, takie jak witamina E, wysokie dawki C 1000 Plus oraz Super CoQ10 Plus lub naturalny Mega CoQ10 Plus.

Jak możemy pomóc w przypadku niepłodności kobiet?


Tło niepłodności u kobiet to często problemy hormonalne. Dzisiaj Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) jest najczęstszą chorobą powodującą niepłodność u kobiet. Nie tylko ginekologiczne problemy, ale również obejmuje choroby metaboliczne: odnosi się to zazwyczaj do cukrzycy. W leczeniu kobiet, u których zdiagnozowano syndrom insulinooporności leczenie opiera się głównie na poprawie metabolizmu glukozy, więc powinno się to odbywać w konsultacji z lekarzem w celu wyboru metod naturalnych. Acai w kilku badaniach były w stanie zmniejszyć poziom glukozy we krwi na czczo i po posiłku. Oprócz zbilansowanego poziomu cukru we krwi Acai może wspierać zdrowe odchudzania, co jest ważne, ponieważ w wielu wypadkach nadwaga u kobiet jest przeszkodą w drodze do udanego poczęcia.

Witamina D odgrywa ważną rolę w metabolizmie: wpływa na produkcję insuliny, na tolerancję glukozy przy cukrzycy typu 2. Ponadto zaobserwowano pozytywny wpływa na prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. A zatem witamina D w kroplach - D-drops sprawdzi się  nie tylko w ramach przygotowań do ciąży, ale może również pozwoli zapewnić odpowiedni poziom witaminy D w czasie ciąży!

Problemy z tarczycą a niedobory selenu


Oprócz PCOS inną przyczyną, która utrudnia poczęcie, jest ukryta lub zdiagnozowana choroba tarczycy. Selen jest bardzo ważnym mikroelementem dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Wykazano, że przy autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy, że dzienna dawka 200 ug selenu znacząco zmniejsza poziom autoprzeciwciał zwiększając szanse na zajście w ciążę mimo choroby tarczycy. Ponadto niższy poziom selenu stwierdzono w badaniu u kobiet w Wielkiej Brytanii, u których obserwowano spontaniczne poronienia. ProSelenium zawierające organicznie związany selen może również zwiększyć obniżoną  płodność u mężczyzn. Już codzienna suplementacja dawką 100 mikrogramów selenu może znacznie poprawić ruchliwość plemników jest u mężczyzn.

Zdrowa żywność i woda zjonizowana


Na początku artykułu wspominaliśmy, że niepłodność może być skutkiem zanieczyszczenia środowiska, czyli powietrza, wody i żywności. Dlatego warto skoncentrować się na zdrowym stylu życia, a więc często przebywać na świeżym powietrzu poza miastem, aby dotleniać organizm. Osoby mieszkające w miastach o dużym stopniu zanieczyszczenia powinni wspomagać organizm w oczyszczaniu z toksyn. Pomocne tu będą suplementy Smokerade (polecany również dla palaczy lub biernych palaczy), Liquid Chlorophyll lub Ocean 21.

W miarę możliwości należy wybierać żywność ekologiczną bez szkodliwych zanieczyszeń jak najmniej przetworzoną oraz pić duże ilości minimum 1,5 litra czystej niegazowanej wody lub najlepiej wody zjonizowanej.

Alkaliczna woda zjonizowana, którą można się codziennie cieszyć we własnym domu, dzięki urządzeniu Aquarion, ma wiele unikalnych korzystnych właściwości zdrowotnych. Już sama nazwa wskazuje, że woda ta alkalizuje, czyli odkwasza organizm. Ponadto dostarcza dodatkowy tlen oraz ma właściwości antyoksydacyjne, czyli działa tak jak opisane na początku artykułu antyoksydanty. I jeszcze jedna bardzo ważna cecha, która wyróżnia wodę zjonizowaną a mianowicie jej struktura. Woda zjonizowana tworzy klastry złożone z 6 molekuł wody, czyli ma dokładnie taki sam układ cząsteczek jak woda strukturalna, która znajduje się w naszym organizmie. Dla porównania zwykła woda składa się aż z 12 do nawet 18 molekuł. Dzięki swym cechom woda alkaliczna doskonale nawadnia, dotlenia i równocześnie oczyszcza organizm. Poprawiając funkcjonowanie całego organizmu zwiększa również szansę na zajście w ciążę.  

pozytywny test ciążowy

Przygotuj się na dziecko!


Nie zapominajmy też, że organizm kobiety powinien być również dobrze przygotowany do ciąży. Wiele kobiet z niedoborem żelaza, kwasu foliowego, niskim poziomem witaminy D zachodzi w ciążę, choć jest to nie tylko niekorzystne dla płodu, ale też stanowi zbyt duże obciążenie dla organizmu matki. Aby zapewnić właściwe ilości niezbędnych witamin i składników mineralnych, które są szczególnie ważne dla kobiet w ciąży należy stosować suplementy takie jak New Life dedykowane dla kobiet planujących ciąże, w przebiegu samej ciąży oraz w okresie karmienia piersią. New Life ma teraz udoskonalony skład, podwojenie ilości kwasu foliowego i 10 mcg (400 jm) witaminy D, które stanowią dodatkowe wsparcie dla kobiet w ciąży.

Ostrzeżenie:

C 300 Plus with Rose Hips and Bioflavonoids, C 1000 Plus: Witamina C jest wrażliwa na wysoką temperaturę oraz na światło, dlatego należy ją przechowywać w suchym i chłodnym miejscu z dala od światła. Osoby ze skłonnościami do uczuleń, przyjmujące preparaty lecznicze, mające problemy zdrowotne (m.in. kamicę nerkową), kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Witamina E: Witamina E łagodnie rozrzedza krew efekt, dlatego osoby przyjmujących leki przeciwzakrzepowe powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem.

D-drops: Produkt należy przechowywać dokładnie zamknięty, w suchym, chłodnym miejscu, unikać wysokich i ujemnych temperatur, intensywnego światła. Po otwarciu produkt należy przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu roku. Osoby ze skłonnościami do uczuleń, przyjmujące preparaty lecznicze, mające problemy zdrowotne, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Źródła:
National, Regional, and Global Trends in Infertility Prevalence Since 1990: A Systematic Analysis of 277 Health Surveys – Mascarenhas et al., PLOS Medicine, vol 9., iss. 12, December 2012  * Effect of ascorbic acid supplementation on the sperm quality of smoker Dawson EB, Harris WA, Teter MC et al. Fertility and Sterility 58, 1034–1039. 1992. * Lipid peroxidation and human sperm motility: protective role of vitamin E Suleiman SA, Ali ME, Zaki ZM et al. Journal of Andrology 17, 530–537. 1996 * The effect of coenzyme Q10 on sperm motility and function - Lewin A, Lavon H., Mol Aspects Med. 1997;18 Suppl:S213-9 * Effects of Açai (Euterpe oleracea Mart.) berry preparation on metabolic parameters in a healthy overweight population: a pilot study - Udani JK, Singh BB, Singh VJ, Barrett ML.; Nutr J. 2011 May 12;10:45 * A szelén szerepe az endokrin betegségekben - Balázs Cs. dr., Rácz K. dr., Orvosi Hetilap 154. évfolyam, 41. szám 2013 * Hazai konszenzus a D-vitamin szerepéről a betegségek megelőzésében és kezelésében – Orvosi Hetilap, 153. évf, szuppl,Akadémiai Kiadó 2012



comments powered by Disqus
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści