tło strony
Pacjent - przycisk
podcień pod baner
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
baner
Przejdź do treści
Ćwiczenia
REKLAMA

Super Mega CoQ10

Calivita Super Mega CoQ10
Super Mega CoQ10
Antyoksydanty Calivita
30 kapsułek

Super Mega wysoka dawka koenzymu Q10 (120 mg) + antyoksydanty
Dostępny natychmiast
176.00 zł
Skorzystaj z promocji na ten produkt >>

Super Mega CoQ10 - wysoka dawka - 120 mg koenzymu Q10 plus antyoksydanty

Super Mega CoQ10

Koenzym Q10 i antyoksydanty


Super Mega wysoka dawka koenzymu Q10 (120 mg) + idealne trio składników antyoksydacyjnych – beta karotenu (prowitamina witaminy A), witaminy E oraz selenu. To wyjątkowo dobrany skład Super Mega CoQ10, by w jeszcze większym stopniu spełnić potrzeby Twojego organizmu.

Koenzym Q10 - Naturalne źródło wigoru i ochrona komórek

Koenzym Q10 jest naturalną substancją produkowaną przez organizm, niezbędną dla zdrowia człowieka, występującą niemalże w każdej komórce ciała. Niestety jego stężenie w organizmie maleje już po 30 roku życia. W wieku 40 lat naturalna produkcja koenzymu Q10 zmniejsza się nawet o 25%. Dodatkowo bez względu na wiek jego wytwarzanie jest również hamowane przez stres, zażywanie leków farmakologicznych, palenie papierosów czy radioterapię. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dostarczanie koenzymu Q10 z pomocą suplementów diety. Produkt stanowi również bogactwo witaminy E, selenu oraz beta-karotenu.

Jak działają składniki Super Mega CoQ10?

 • pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym = wykazują działanie antyoksydacyjne (witamina E, selen)
 • wzmacniają odporność (selen, witamina A, której prowitaminą jest beta-karoten)
 • dbają o kondycję włosów i paznokci (selen)
 • korzystnie wpływają na funkcjonowanie tarczycy (selen)
 • wspomagają zachowanie zdrowej skóry (witamina A, której prowitaminą jest beta-karoten)
 • wspierają utrzymanie prawidłowego widzenia (witamina A, której prowitaminą jest beta-karoten)
 • dbają o stan błon śluzowych (witamina A, której prowitaminą jest beta-karoten)
 • przyczyniają się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy (selen)
 • biorą udział w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu żelaza (witamina A, której prowitaminą jest beta-karoten)

Komu szczególnie polecamy?

 • Osobom powyżej 30 roku życia.
 • Wszystkim dbającym o urodę.
 • Sportowcom i osobom narażonym na zwiększony wysiłek fizyczny i umysłowy.
 • Osobom prowadzącym stresujący tryb życia.
 • Osobom stosującym niewłaściwie zbilansowaną dietę.
 • Osobom chcącym wspomóc funkcjonowanie układu krążenia.
 • Mężczyznom, by wesprzeć prawidłowy przebieg spermatogenezy.
 • Osobom poszukującym silnej ochrony antyoksydacyjnej.

Gdzie wystepuje koenzym Q10

Czy wiesz, że... najwyższe stężenie koenzymu Q10 w organizmie człowieka występuje w sercu, wątrobie, nerkach i trzustce?

suplement diety Calivita: Super Mega CoQ10


30 kapsułek

Dawkowanie

1 kapsułka dziennie po posiłku

Skład Super Super Mega CoQ10

1 kapsułka zawiera:

Substancje aktywne
Koenzym Q10 120 mg
Beta-karoten 600 μg - 18%*
(w przeliczeniu na Witaminę A 100 μg)
Witamina E 10 mg - 83%*
Selen (chelat aminokwasowy) 10 μg

* - referencyjna dzienna dawka spożycia

Składniki
mąka ryżowa; koenzym Q10; stabilizator: celuloza mikrokrystaliczna, kapsułka żelatynowa (żelatyna, woda), witamina E, substancje przeciwzbrylające: kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy), sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu); beta karoten; substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, L-selenometionina.

Wytworzono w zakładzie przetwarzającym także soję, nasiona sezamu, orzeszki ziemne, orzechy, jaja, ryby, skorupiaki, mleko, dwutlenek siarki i siarczyny, zboża zawierające gluten, łubin, mięczaki, seler, gorczycę - stąd istnieje możliwość obecności tych składników w produkcie.

Produkcja i dystrybucja w Polsce

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.
Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.
Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.

Uwagi

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie przekraczaj zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie używaj produktu, jeśli brakuje zewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona. Osoby z problemami zdrowotnymi, przyjmujące leki, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na składniki preparatu.

Warunki przechowywania

Produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Super Mega CoQ10

Koenzym Q10 - ubichinon

 
Opis:
Zapewnij swoim komórkom niezbędne źródło energii, tak byś mógł cieszyć się pełnią sił i witalnością! Koenzym Q10 jest właśnie tą substancją, która jest konieczna do dostarczenia komórkom energii. Jeśli komórki będą miały odpowiednią ilość koenzymu Q10, wówczas poczujesz przypływ energii w całym organizmie.

Dostarczanie energii naszym komórkom – a więc i całemu organizmowi – jest możliwe dzięki aktywnemu składnikowi – koenzymowi Q10, zwanego również ubichinonem. Substancja ta jest obecna w każdej naszej komórce, pomaga składnikom odżywczym przekształcić się w nośnik energii – ATP (adenozynotrifosforan).

Koenzym Q10 dostarcza energii

Jeśli komórka potrzebuje energii, w pierwszej kolejności otrzymuje ją w wyniku rozkładu ATP. Koenzym Q10 jest produkowany przez nasz organizm, jednak warto pamiętać, że endogenna produkcja koenzymu Q10 zmniejsza się wraz z upływem lat (począwszy od 30-35 r.ż.). Suplementacja koenzymem Q10 może być pomocna nie tylko w przypadku zmniejszonej jego produkcji u starszych osób, ale także podczas zwiększonego wysiłku fizyczno-umysłowego lub niezrównoważonej diety. Koenzym Q10 nie jest lekiem, ale naturalną substancją, wytwarzaną przez nasz organizm.

Koenzym Q10 chroni przed szkodliwym wpływem wolnych rodników

Do dziś nie wykryto żadnych skutków ubocznych tej substancji. Koenzym Q10, odpowiedzialny za procesy wytwarzania energii na poziomie komórkowym, pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji serca. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym wspiera system obronny komórek przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Kto powinien przyjmować koenzym Q10

Przyjmowanie koenzymu Q10 jest wskazane u starszych osób, u których występuje zmniejszona produkcja tego koenzymu, ale także podczas zwiększonego wysiłku fizyczno-umysłowego lub niezrównoważonej diety

UWAGA!
 • Koenzym Q10 należy przechowywać w suchym, chłodnym, nie nasłonecznionym miejscu, ponieważ jest on bardzo wrażliwy na ciepło oraz światło! Przechowywanie w temperaturze powyżej 35 ºC może pogorszyć jakość koenzymu Q10.
 • Efekty stosowania koenzymu Q10 zwykle będą zauważalne po kilku tygodniach przyjmowania produktu.
 • Zaleca się stałe przyjmowanie koenzymu w dawce podtrzymującej 10-30 mg dziennie w celu uniknięcia niedoborów.
 • Przyjmowanie koenzymu Q10 w formie suplementu diety nie ma wpływu na produkcję koenzymu przez organizm. Nie należy obawiać się, że nasz organizm „zapomni” go wyprodukować.

Słowa kluczowe: Super CoQ10 Plus, Calivita, koenzym Q10, ubichinon

Uwaga na niedobory koenzymu Q10

Czy wiesz, że
Organizm ludzki produkuje koenzym Q10, jednak jego endogenna produkcja maleje już po 30 roku życia!

W wieku 40 lat produkcja koenzymu Q10 w sercu obniża się
o ok. 25%
, a w wieku 70 lat o 50%.

Bez względu na wiek jego wytwarzanie jest również hamowane przez stres, zażywanie leków farmakologicznych, palenie papierosów czy radioterapię.

Odkryj na nowo cudowne właściwości Super Mega CoQ10

Skorzystaj z mocy składników aktywnych Super Mega CoQ10 i zachowaj młody wygląd na dłużej!

Myślami już jesteś na wakacjach… Wyobrażasz sobie czyste plaże pokryte złocistym piaskiem otulającym Twoje stopy oraz morskie fale pieszczące Twoje ciało… Zanim jednak udasz się na wymarzony urlop, zadbaj o odpowiednią dietę wzbogaconą w antyoksydanty, które wspomogą ochronę Twojego organizmu przed wolnymi rodnikami, przyspieszającymi starzenie się.

Koenzym Q10 został odkryty na początku lat 40-tych, zaś jego strukturę ustalono prawie dwie dekady później. Należy on do grupy chinonów i ze względu na tak powszechne występowanie w komórkach, nadano mu nazwę ubichinonu (ubiquitous - wszechobecny). Niestety z czasem jego poziom w organizmie ulega obniżeniu.

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki to atomy, cząsteczki bądź jony, które posiadają niesparowany elektron na zewnętrznej orbicie. Wykazują dużą aktywność chemiczną i utleniają każdy związek, z którym mają styczność.

Dlaczego są tak „nielubiane”?
Ponieważ, jeśli w ustroju człowieka znajduje się więcej wolnych rodników niż organizm sam potrafi zneutralizować, prowadzą do rozwoju stresu oksydacyjnego i zaburzenia równowagi biologicznej. Zaczynamy szybciej się starzeć i może dojść do wielu nieprawidłowości w organizmie.

Co sprzyja ich powstawaniu?
Nie tylko promieniowanie UV docierające do skóry podczas kąpieli słonecznych czy nieprawidłowo zbilansowana dieta, ale również towarzyszący nam na co dzień stres, pośpiech, zanieczyszczenia środowiska oraz palenie papierosów.

Jak zapobiegać ich nadmiernemu powstawaniu?
Skorzystaj z okazji i wzbogać swoją dietę w koenzym Q10, beta-karoten, witaminę E i selen.

Zahamuj starzenie z koenzymem Q10

Czy wiesz, że już po 20 roku życia nasz organizm zaczyna się starzeć? Główną przyczyną są wolne rodniki oraz zmniejszona produkcja koenzymu Q10, którego stężenie w organizmie osiąga maksymalną wartość w wieku 19-20 lat, po czym zaczyna maleć. I tak przykładowo w wieku 40 lat produkcja koenzymu Q10 w sercu obniża się o ok. 25%, a w wieku 70 lat o 50%. Takie samo zjawisko – spadku zawartości koenzymu Q10 – obserwujemy również w innych narządach.

Jak przebiega proces starzenia
W pierwszej kolejności starzeje się mózg i skóra… Już przed trzydziestką pojawiają się pierwsze zmarszczki! U kobiet starzenie zaczyna się zdecydowanie wcześniej niż u mężczyzn, jednak u panów postępuje szybciej.Koenzym Q10 a proces starzenia
Proces starzenia mogą dodatkowo pogłębiać takie czynniki jak: nieprawidłowo zbilansowana dieta, promieniowanie UV docierające do naszej skóry podczas uwielbianych przez nas kąpieli słonecznych, towarzyszący nam na co dzień stres, pośpiech, zanieczyszczenie środowiska oraz palenie papierosów.

Jak zahamować proces starzenia
Dlatego już dziś wspomóż walkę z wolnymi rodnikami i zachowaj młody wygląd na dłużej! Wzbogać swoją dietę w antyoksydanty!

Zawarta w produkcie witamina E bierze udział w ochronie organizmu przed wolnymi rodnikami. Selen nie tylko wykazuje działanie antyoksydacyjne, ale również korzystnie wpływa na odporność i tarczycę, pomaga zachować zdrowe włosy i paznokcie oraz przyczynia się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy. Beta-karoten będący prowitaminą A, która dba o oczy, skórę i układ immunologiczny oraz bierze udział w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu żelaza. Produkt zawiera również znany wszystkim koenzym Q10.

Zatem, jeśli:
 • masz powyżej 20 lat,
 • prowadzisz aktywny tryb życia,
 • jesteś narażony na stres i wysiłek umysłowy,
 • dbasz o urodę,
 • Twoja dieta jest niewłaściwie zbilansowana to…
sięgnij po Super Mega CoQ10 - genialny zestaw składników wspomagających zachować młodość i nie tylko!

W ofercie CaliVita ® znajduje się cała gama produktów zawierających składniki wykazujące działanie antyoksydacyjne. Wypróbuj je i znajdź swój ideał!

Opinie o Super Mega CoQ10 Calivita

Dodaj komentarz, oceń produkt lub zadaj pytanie
comments powered by Disqus
Wypróbuj już dziś i skorzystaj z promocji na ten produkt
 • Poczuj przypływ energii
 • Ogranicz działanie wolnych rodników, powodujących starzenie się organizmu
 • Wzmocnij barierę ochronną skóry
 • Opóźnij powstawanie zmarszczek
 • Wzmocnij odporność
 • Zadbaj o kondycję włosów i paznokci
 • Wspomóż narząd wzroku
Super Mega CoQ10
KATALIZATOR KOMÓREK
Wróć do spisu treści