Arginine Plus - arginina - Pharmavita - naturalne suplementy diety

tło strony
Pacjent - przycisk
podcień pod baner
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
baner
Zenthonic
Organic Noni
Organic Acai
Liquid Chlorophyll
OrganiCare
Przejdź do treści
Skuteczne odchudzanie z One Diet
Ćwiczenia
Najlepsze produkty Calivita
REKLAMA
Calivita Partner Apteka

Arginine Plus - arginina

Arginine Plus
W DEBLU Z NATURĄ

Dostępne opakowanie:

100 tabletek

Skład:

Składniki aktywne/1 tabletka:
L-arginina 500 mg
Mangan (chelat aminokwasowy) 0,6 mg
Kwas alfa-ketoglutarowy 50 mg

Wskazania:

uzupełnia niedobory argininy w diecie

Dawkowanie i sposób użycia:

1 tabletka dziennie pół godziny przed posiłkiem

Arginine Plus
suplement diety
   
Opis:
Pomimo że nasz organizm jest w stanie wytworzyć aminokwas – argininę, w niektórych sytuacjach dochodzi do jego zmniejszonej produkcji. Dzieje się tak np. podczas stresu, którego często doświadczamy i jest on znany wielu z nas. Ostatnio, ze względu na liczne, cenne właściwości arginina staje się coraz bardziej popularna, szczególnie w środowisku sportowców, którzy stosują ją w celu osiągnięcia lepszych wyników.

Arginina
to naturalna substancja należąca do grupy aminokwasów. Znajduje się w codziennym pożywieniu, począwszy od nabiału, a kończąc na produktach mięsnych i ziarnach. Jest ona również wytwarzana w naszym organizmie, jednakże w szczególnych warunkach, np. szybkiego wzrostu lub choroby jej synteza jest niewystarczająca. Arginina to nie tylko bardzo ważny aminokwas, który odżywia nasz organizm; posiada również wiele innych korzystnych właściwości. Bierze m.in. udział w syntezie tlenku azotu – substancji, która rozszerza naczynia krwionośne, a więc wpływa na prawidłowe krążenie krwi w organizmie. Ułatwia także dotarcie krwi do każdej komórki, wspierając tym samym podaż składników odżywczych i tlenu do ich wnętrza. Tlenek azotu wpływa również na zwiększenie sił witalnych człowieka. Arginina wspomaga syntezę białek, może wpływać na wydzielanie hormonu wzrostu oraz insuliny, co sprawia, że sportowcy często sięgają po ten aminokwas w celu zwiększenia beztłuszczowej masy ciała. Wspiera także procesy oczyszczania organizmu, rozkładając produkty uboczne pochodzące z procesów metabolicznych. Jest to prekursor kreatyny, związku niezbędnego do wytworzenia wysokoenergetycznej substancji – fosfokreatyny.

UWAGA!

  • Nie zaleca się przyjmowania preparatu przez osoby z cukrzycą, gdyż wpływa on na wydzielanie insuliny.

  • L-argininy nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby cierpiące na schizofrenię i opryszczkę.

  • Osoby stosujące leki wpływające na ciśnienie krwi, leki diuretyczne, antykoagulanty (przeciwzakrzepowe) przed spożyciem produktu powinny skonsultować się z lekarzem.


Słowa kluczowe:
Arginine Plus, Calivita, arginina, L-arginina

Inne produkty Calivita

Dodaj komentarz, oceń produkt lub zadaj pytanie
comments powered by Disqus
Wróć do spisu treści