White Willow - naturalna aspiryna - Pharmavita - naturalne suplementy diety

Wyszukaj
PARTNER
ZAKUPY
PACJENT
Przejdź do treści

Menu główne:

White Willow - naturalna aspiryna

White Willow

Dostępne opakowanie:

100 kapsułek

Skład:

Składnik aktywny/1 kapsułka:
Kora białej wierzby 400 mg

Wskazania:

składniki produktu wykazują działanie przeciwbólowe i przeciw zapalne

Dawkowanie i sposób użycia:

2-3 kapsułki 3 razy dziennie po posiłku.

White Willow
suplement diety, który pomaga
UWOLNIĆ SIĘ OD BÓLU

Opis:
Biała wierzba (Salix alba), pochodząca z Europy Środkowej i Południowej, rośnie także w Ameryce Północnej. Jej kora, od wieków stosowana w medycynie tradycyjnej, zawiera glikozydy salicylowe, które są przekształcane w naszym organizmie do kwasu salicylowego.

Kora białej wierzby
Biała wierzba
(
Salix alba) – której nazwa zwyczajowa to wierzba płacząca – rośnie w wilgotnych miejscach. Jej kora od wieków jest stosowana w medycynie ludowej. Chińscy lekarze już kilka tysięcy lat temu polecali korę białej wierzby; w Europie jej właściwości poznano wiele lat później. W I. wieku n.e. Dioskorides był pierwszą osobą, która zauważyła jej korzystne działanie. Sto lat później zainteresował się nią znany rzymski lekarz – Galenus. Jej kora jest bogata w salicynę, salikortynę oraz inne glikozydy, kwas taninowy, żywicę, szczawiany oraz enzymy. W przewodzie pokarmowym z glikozydów salicylowych powstaje alkohol salicylowy, który dopiero w wątrobie przekształca się w kwas salicylowy, nie wywołując tym samym podrażnień błony śluzowej żołądka. Powszechnie wiadomo, że niektóre produkty zawierające kwas salicylowy – zwłaszcza jeśli są przyjmowane w dużych ilościach – mogą być szkodliwe dla układu trawiennego (np. mogą wywoływać nudności, biegunkę, krwawienie, owrzodzenia żołądka), a także powodować reakcje alergiczne. Podczas przyjmowania produktów naturalnych, zawierających prekursora kwasu salicylowego, wyżej wymienione efekty uboczne nie będą występowały.

UWAGA!
• Należy ściśle przestrzegać zalecanych dawek.
• Produktu nie wolno podawać
dzieciom, młodzieży oraz osobom uczulonym na salicylany.
• Kobiety w ciąży oraz karmiące
piersią nie powinny przyjmować tego produktu.

Słowa kluczowe: White Willow, Kora białej wierzby, Biała wierzba, Salix albanaturalna aspiryna, salicylina, kwas salicylowy

Preparaty roślinne

Dodaj komentarz, oceń produkt lub zadaj pytanie
comments powered by Disqus
 
Copyright 2015 Pharmavita. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego