Triple-Potency Lecithin - Pharmavita - naturalne suplementy diety

tło strony
Pacjent - przycisk
podcień pod baner
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
baner
Zenthonic
Organic Noni
Organic Acai
Liquid Chlorophyll
OrganiCare
Przejdź do treści
Skuteczne odchudzanie z One Diet
Ćwiczenia
Najlepsze produkty Calivita
REKLAMA
Calivita Partner Apteka

Triple-Potency Lecithin

Triple-Potency Lecithin
POMOC OD SERCA

Dostępne opakowanie:

100 kapsułek

Gdzie kupić:

Dostępny w Salonach sprzedaży

lub on-line - Zamów przez internet

Skład:

Składnik aktywny/1 kapsułka Triple-Potency Lecithin:
Lecytyna sojowa 1200 mg
w tym:
fosfatydylocholina min. 420 mg

Wskazania:

Regularne spożywanie lecytyny zalecane jest osobom, które ćwiczą lub ciężko pracują fizycznie, ponieważ wspomaga ona na krążenie krwi oraz prawidłową pracę stawów.

Dawkowanie i sposób użycia:

1-2 kapsułki dziennie po posiłku.

Triple-Potency Lecithin
suplement diety
   
Opis:
W obecnych czasach lecytyna jest niezwykle popularna. Posiada wiele cennych i ważnych właściwości. To naturalna substancja, którą można znaleźć również w naszym organizmie. Stanowi część błon komórkowych oraz niektórych białek odpowiedzialnych za transport tłuszczów. Odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego oraz wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Lecytyna przyczynia się do właściwego przebiegu naszych procesów życiowych oraz wspomaga nasze zdrowie.

Lecytyna
stanowi część błon komórkowych oraz niektórych białek odpowiedzialnych za transport tłuszczów. Jej naturalnym źródłem są: żółtko jaja, wątroba, pełnoziarnista pszenica, różne rodzaje fasoli, soja. Niewiele osób zna jednak jej nadzwyczajne zalety. Jest ona naturalnym źródłem fosfatydylocholiny i fosfatydyloinozytolu, które zwane są fosfolipidami. Cholina ma istotne znaczenie w budowie błon komórkowych. Jest często składnikiem preparatów witaminowych. Proces emulgowania cholesterolu przez cholinę zapobiega jego gromadzeniu się w wątrobie oraz w  ścianach naczyń krwionośnych. Ogrywa również ważną rolę w utrzymywaniu prawidłowego krążenia krwi. Inozytol można znaleźć w produktach pochodzących z warzyw (np. soja). Duże ilości inozytolu gromadzą się w mózgu. Najważniejszą rolą choliny oraz inozytolu jest przekazywanie impulsów nerwowych. Są one również określane mianem „spalaczy tłuszczów” lub substancji lipotropowych. Regularne spożywanie lecytyny zalecane jest osobom, które ćwiczą lub ciężko pracują fizycznie, ponieważ wspomaga ona na krążenie krwi oraz prawidłową pracę stawów.
Do tej pory nie zanotowano objawów przedawkowania lecytyny.

Słowa kluczowe: Triple-Potency Lecithin, Calivita, lecytyna sojowa

Preparaty roślinne

Nie tylko na pamięć i serce

Czym jest lecytyna i jaka jest jej rola?


Lecytyna to mieszanina różnych związków, głównie fosfolipidów. Te związki należą do tłuszczów i znajdują się w każdej komórce naszego ciała. Dominującym fosfolipidem w lecytynie jest fosfatydylocholina. Innymi składnikami są: fosfatydyloinozytol, fosfatydyloetanoloamina. Lecytyna znajduje się w każdej komórce ciała człowieka, zwłaszcza jako składnik błon komórkowych. Rola fosfolipidów w organizmie jest niezwykle ważna ponieważ,  w połączeniu z białkami stanowią one integralną część błon komórkowych oraz organelli subkomórkowych. W błonie mitochondrialnej stanowią ponad 90% całkowitej ilości lipidów. Fosfolipidy są niezbędne do regulacji licznych funkcji błon biologicznych, takich jak aktywność enzymów, przepuszczalność i transport.

Do czego jest nam potrzebna lecytyna
  • jest składnikiem budulcowym każdej komórki ciała, wchodzi w skład błon komórkowych, jest elementem budującym tkanki mózgu i otoczki mielinowe komórek układu nerwowego
  • wspomaga procesy zapamiętywania i koncentracji,
  • korzystny wpływ na pracę układu nerwowego,
  • korzystny wpływ na układ krążenia
  • bierze udział w przemianach tłuszczów i cholesterolu
  • ochrania wątrobę
  • bierze udział w procesach przemiany materii
  • ułatwia wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach
  • zwiększa wydolność oraz skraca czas regeneracji po wysiłku
  • spowalnia procesy starzenia

Lecytna poprawia pamięć i koncentrację

Odpowiednie dawki choliny ułatwiają procesy zapamiętywania, poprawiają pamięć długotrwałą, zwiększają pojemność pamięciową oraz hamują rozwój depresji, demencji starczej, a także niektórych chorób degeneracyjnych układu nerwowego jak na przykład choroba Alzheimera czy stwardnienie rozsiane.
Lecytyna wzmacnia układ krążenia

Lecytyna odgrywa ważną rolę w metabolizmie tłuszczu oraz cholesterolu. Wynika to z obecności w jej cząsteczce wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które wiążą się z cholesterolem ułatwiając jego transport i usuwanie z organizmu. Lecytyna minimalizuje ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz powiązanych z nią schorzeń sercowo-naczyniowych.
Lecytyna chroni wątrobę oraz zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych.

Suplementacja lecytyną korzystnie wpływa na detoksykację oraz regenerację wątroby.

Lecytyna jest odpowiada za rozpuszczalność cholesterolu w żółci i chroni przed powstawaniem  kamieni żółciowych.
Lecytyna a płodność

Lecytyna jest bardzo ważna dla sprawności seksualnej mężczyzn oraz zwiększa płodność.
Cholina jest istotnym elementem diety kobiet w okresie ciąży oraz karmiących piersią, ponieważ ma wpływ na prenatalny i noworodkowy rozwój mózgu oraz rdzenia kręgowego (centralnego układu nerwowego).
Dodaj komentarz, oceń produkt lub zadaj pytanie
comments powered by Disqus
Wróć do spisu treści