tło strony
Pacjent - przycisk
podcień pod baner
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
baner
Przejdź do treści
Ćwiczenia
REKLAMA

Omega 3 Concentrate

Calivita Omega 3
Podwodne skarby
100 kapsułek

Omega -3 dla serca, mózgu, wzroku

Odpowiednia ilość kwasów tłuszczowych omega-3 (5-8 g dziennie) jest korzystna, ponieważ przyczynia się ona do utrzymania prawidłowego poziomu trójglicerydów we krwi oraz wspomaga właściwą pracę mięśnia sercowego, a także wpływa na proces krzepnięcia krwi.
Dostępny natychmiast
76.00 zł
Skorzystaj z promocji na ten produkt >>

Omega 3 concentrate - najczystsze niezbędne kwasy tłuszczowe Omega 3

Omega 3 concentrate

skoncentrowane kwasy Omega 3


Fauna i flora mórz nie tylko mogą cieszyć ludzkie oko, ale stanowią także niezwykle bogate źródło substancji niezbędnych dla zdrowia – przyczyniają się bowiem do wspierania prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a więc do zachowania tego co najcenniejsze - zdrowia.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe

Wielu badaczy zadaje sobie pytanie, czy istnieje związek pomiędzy dietą a układem sercowo-naczyniowym. A jeśli istnieje, to na czym on polega? Naukowcy Bang, Dyerberg oraz ich współpracownicy zauważyli, że populacji Eskimosów zachodniej części Grenlandii rzadziej doskwierają problemy związane z układem sercowo-naczyniowym. Ich dieta jest szczególnie bogata w ryby i inne owoce morza – zawiera duże ilości białka, tłuszczów oraz małe ilości cholesterolu. Ale przecież społeczeństwa wysokorozwiniętych krajów Europy oraz Ameryki również spożywają duże ilości białka oraz tłuszczów, a mimo to problemy z układem sercowo-naczyniowym pojawiają się tam w znacznie większym stopniu. Jak to wytłumaczyć? Różnica polega na tym, że w pożywieniu Eskimosów znajdują się duże ilości białek oraz tłuszczów pochodzenia morskiego, zwłaszcza wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Spożywając ryby, Eskimosi przyjmują co najmniej 10 razy więcej kwasów tłuszczowych omega-3 niż ludzie żyjący w krajach wysokorozwiniętych. Wśród niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 najważniejszą rolę odgrywają kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA).

Jak działają kwasy omega-3?

  • korzystnie wpływają na prawidłową funkcję serca
  • kwas dokozaheksaenowy (DHA) ponadto przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji mózgu i wzroku

Korzystny efekt utrzymania prawidłowej funkcji mózgu i wzroku jest uzyskiwany przy dziennym spożyciu 250 mg kwasu dokozaheksaenowego (DHA).

Oczyszczone kwasy tłuszczowe omega-3

Nowa innowacyjna formuła produktu zawiera idealne proporcje kwasów tłuszczowych EPA:DHA (3:2), przy zmniejszeniu udziału pozostałych kwasów tłuszczowych w 1 kapsułce.

Omega 3 concentrate produkowany jest metodą destylacji molekularnej, co zapewnia uzyskanie bardzo czystego oleju, stabilność kwasów tłuszczowych produktu bez utraty cennych właściwości surowca. Kolejną zaletą jest mniejsza postać kapsułki, co ułatwia przyjmowanie tego produktu wszystkim osobom, które mają problemy z połykaniem dużych tabletek lub kapsułek.

Na co pomaga omega 3 i komu szczególnie polecamy?

  • Osobom chcącym wspomóc prawidłowe funkcjonowanie serca.
  • Studentom w okresie wzmożonej nauki i pracy.
  • Wszystkim, którzy chcą wspomóc swoją koncentrację.
  • Osobom szukającym wsparcia dla narządu wzroku.
  • Osobom będącym na diecie, w trakcie kuracji odchudzającej.
  • Osobom odżywiającym się nieracjonalnie.
  • Kobietom w okresie ciąży i karmiącym piersią (po konsultacji z lekarzem).

Czy wiesz, że... Polska należy do krajów szczególnie zagrożonych niedoborem kwasów tłuszczowych ω-3. Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe omega-3 wspomagają procesy uczenia się, zwiększają koncentrację. DHA jest niezbędny dla funkcjonowania rodopsyny i jej stężenia w zewnętrznych pręcikach siatkówki, co ma ścisłe powiązanie z ostrością widzenia.

CZY WIESZ, ŻE?
Jedna kapsułka Omega 3 concentrate dostarcza tyle niezbędnych kwasów tłuszczowych omega 3, co 1 kg łososia!

suplement diety Calivita: Omega 3 concentrate


100 kapsułek

Dawkowanie

dzieci od 8 roku życia - 1 kapsułka dziennie, osoby dorosłe do 3 kapsułek dziennie po posiłku.

Skład Omega 3 concentrate

3 kapsułki zawierają:

Substancje aktywne
1800mg Koncentrat oleju rybnego zawierający:
540mg EPA (kwas eikozapentaenowy)
360mgDHA (kwas dokozaheksaenowy)

Składniki
koncentrat oleju rybnego z sardeli, łososia (74,2%) standaryzowany na zawartość kwasu eikozapentaenowego (EPA) i kwasu dokozaheksaenowego (DHA), kapsułka żelatynowa (żelatyna, nośnik: glicerol).

Wytworzono w zakładzie przetwarzającym jaja, ryby, skorupiaki, mleko, orzeszki ziemne, orzechy, soję, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, zboża zawierające gluten, łubin, mięczaki, seler, gorczycę - istnieje możliwa obecność tych składników w produkcie.

Produkcja i dystrybucja w Polsce

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.
Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.
Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.

Uwagi

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie przekraczaj zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie używaj produktu, jeśli brakuje zewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona. Osoby z problemami zdrowotnymi, przyjmujące leki, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na składniki preparatu.

Warunki przechowywania

produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Omega 3 Naukowo

„Polska należy do krajów szczególnie zagrożonych niedoborem kwasów tłuszczowych ω- 3.”
lek. Wojciech Jańczyk
prof. dr hab. med. Piotr Socha

„… niski poziom spożycia wielonienasyconych kwasów omega-3 związany jest ze wzrostem częstości depresji.”
dr Wojciech Kolanowski
„Kwasy tłuszczowe szeregu n-3 spełniają również ważną rolę jako substancje o działaniu kardioprotekcyjnym, chroniące przed rozwojem miażdżycy naczyń krwionośnych.”
lek. Wojciech Jańczyk
prof. dr hab. med. Piotr Socha

„Niedobory kwasów Omega-3 łatwo zaobserwować na skórze. Jeśli ich brakuje, skora jest sucha, pojawiają się wypryski itp.”
prof. dr hab. Iwona Wawer

„DHA odgrywa rolę w rozwoju układu nerwowego zachodzącym podczas życia płodowego i we wczesnym dzieciństwie, a także w jego prawidłowym funkcjonowaniu w wieku późniejszym.”
dr Wojciech Kolanowski

„Dysleksja, dysgrafia, nadpobudliwość ruchowa – to wszystko skutki niedoborów kwasów omega 3.”
prof. dr hab. Marek Naruszewicz

„DHA jest niezbędny dla funkcjonowania rodopsyny i jej stężenia w zewnętrznych pręcikach siatkówki, co ma ścisłe powiązanie z ostrością widzenia.”
prof. dr hab. med. Krystyna Wąsowska-Królikowska,
prof. dr hab. Marek Naruszewicz

„W wielu doniesieniach podkreśla się rolę DHA w prawidłowym rozwoju ośrodkowego układu nerwowego, w tym funkcji poznawczych, mowy oraz narządu wzroku.”
lek. Wojciech Jańczyk
prof. dr hab. med. Piotr Socha

„W okresie ciąży i laktacji zapewnienie wystarczających ilości kwasów tłuszczowych n-3 wydaje się mieć fundamentalne znaczenie dla rozwijającego się płodu i niemowlęcia.”
lek. Wojciech Jańczyk
prof. dr hab. med. Piotr Socha
„Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe omega-3 wspomagają procesy uczenia się, zwiększają koncentrację oraz zmniejszają wybuchy agresji u dzieci.”
dr Wojciech Kolanowski
Lidia Powierża

„Od niedawna postuluje się pogląd, że zastosowanie suplementów n-3 LC-PUFA może opóźniać progresję demencji starczej oraz choroby Alzheimera.”
lek. Wojciech Jańczyk
prof. dr hab. med. Piotr Socha

Powyższe informacje mają jedynie charakter informacyjny i zostały opracowane na podstawie dostępnych publikacji naukowych. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem.

Opinie o Omega 3 concentrate Calivita

"A co jeśli cierpisz na bezsenność?
Najlepiej zwrócić się o pomoc do natury - sięgnij po sok z owocu noni i włącz do diety Omega 3 concentrate. Owoc noni ma właściwości regulujące rytm snu i czuwania, jeśli uzupełnisz jego działanie o nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 z pewnością nie tylko poprawi się długość, ale i jakość Twojego snu. Ta para wzmocni również pamięć, uwagę i koncentrację oraz pomoże Ci w regulacji nastroju. "

psycholog mgr Agata Górska

"... wprowadziłam do codziennej diety preparat Omega 3 concentrate firmy CaliVita®. Preparat ten zawiera silnie skoncentrowany, czysty wyciąg z oleju ryby oceanicznej o idealnych proporcjach kwasów tłuszczowych EPA : DHA (3:2). Ich pozytywne działanie na organizm ludzki zostało już dawno sprawdzone. Są dobrze znane z szerokiego spektrum działania: korzystnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy, biorą udział w regulacji cholesterolu i ciśnienia tętniczego krwi, a także zauważyłam po ich stosowaniu lepszą kondycję skóry."

Agata Hempolińska-Nowik (TPM)

"Wśród produktów, które bardzo lubię i chętnie do nich powracam, jest zestaw Triple Potency-Lecithin, Rhodiolin, Omega 3 concentrate, Super CoQ10 Plus i Stress Management. Jest to „mój” zestaw, który ratował mnie podczas nawału pracy, w okresie egzaminów przed paraliżującym stresem i korzystnie wpływał na procesy zapamiętywania, kojarzenia oraz dodawał energii. Zestaw ten stosowałam także po wypadku samochodowym, kiedy to zaczęłam mieć m.in. problemy z koncentracją i kłopoty z pisaniem na klawiaturze komputera. Muszę przyznać, że sama byłam zszokowana, że składniki odżywcze zawarte w tych preparatach tak korzystnie mogą działać na „mózg”. "

Kasia Rybka (GPM)
"Odpowiednia podaż kwasów omega 3 (Omega 3 concentrate) jest szczególnie ważna u dzieci i młodzieży – zapewnia im prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny, poprawia zdolność koncentracji, szybkość uczenia się. Łagodzi również stres, agresję i nadpobudliwość. "

Lek. med. Małgorzata Miktus

"Dbając o zdrowie całej naszej rodziny nie zapominam również o kwasach omega-3 (Omega 3 concentrate), które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania mózgu, wzroku i serca. "
"Dla mnie, ponieważ jestem młodą mamą, najistotniejsze jest działanie kwasów tłuszczowych omega 3 na prawidłowy rozwój układu nerwowego, wzroku i mózgu u płodu oraz dzieci we wczesnym okresie ich życia. Wiem też, że dzieci matek, które przyjmują kwasy tłuszczowe omega 3 wykazują lepszą koordynacje ruchowo - wzrokową oraz prawidłowy rozwój funkcji poznawczych, narządu mowy i wzroku. "

Agata Hempolińska-Nowik  (TPM)
"Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 - rozszerzają naczynia krwionośne, w wyniku czego dochodzi do zmniejszenia ciśnienia krwi. Ponadto zmniejszają ryzyko powstania zakrzepów, zmniejszają także napięcie powierzchniowe na ściankach erytrocytów. Obniżają poziom trójglicerydów we krwi."

Lekarz medycyny Iryna Łopatina

"W profilaktyce do cennych składników należą również oleje rybne zawarte w Omega 3 concentrate. Składniki te są niezbędne dla organizmu, jako budulec błon komórkowych - dzięki czemu komórki mogą prawidłowo pracować i chronić swoje wnętrze przez zagrożeniami zewnętrznymi. Ponadto delikatnie rozrzedzając krew, sprzyjają lepszemu jej krążeniu w naczyniach krwionośnych, a tym samym lepszej dostawie tlenu i składników odżywczych do komórek. To sprawia, że organizm ma znacznie więcej energii do walki z intruzami, a przy okazji nasz mózg jest lepiej dotleniony i dożywiony. To pozwala uzyskać lepszą koncentrację oraz pamięć."

Agata Hempolińska-Nowik (TPM)

"Z mojej praktyki dietetycznej mogę stwierdzić, że suplementy ParaProtex,  AC-Zymes, Omega 3 concentrate, Stress Managament, Organic Noni przynoszą skutki wręcz zbawienne w przypadku osób z nadpobudliwością psychoruchową. Produkty ParaProtex i AC-Zymes dbają o czystość oraz prawidłową florę bakteryjną naszych jelit i zapobiegają, aby neurotoksyny nie przenikały do mózgu. Natomiast Omega 3 concentrate, Stress Managament, Organic Noni zapewniają prawidłową pracę centralnego ośrodka układu nerwowego. "

Alicja Gancarz (SPM)
                                                                                  Pedagog  Dietetyk  Dietoterapeuta

"Omega 3 concentrate (kwasy nienasycone z oleju ryb morskich) mają wpływ na odporność organizmu, ale też zdolność do zmniejszenia stanów zapalnych i wpływ na gęstość kości, szczególne EPA w ciele i depozytu wapnia w kościach oraz twardości kości. "

Barbara Wiśniewska
w konsultacji z lek. stom. Teresą Zwierzyńską
Dodaj komentarz, oceń produkt lub zadaj pytanie
comments powered by Disqus
Skorzystaj z promocji na ten produkt
Omega 3 Concentrate
ALFA I OMEGA ZDROWIA
Wróć do spisu treści