Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Digestive Enzymes

Calivita Digestive Enzymes
Na trawienie
100 tabletek

Aktywne składniki produktu to substancje pochodzenia roślinnego oraz enzymy trawienne, wytwarzane również przez nasz organizm, które mogą korzystnie wpływać na prawidłowy przebieg procesów trawienia, a przy niedoborze soków żołądkowych – mogą być pomocne w przypadku kłopotów z trawieniem.
W magazynie: szt.
0.00 PLN
Skorzystaj z promocji na ten produkt >>
zaburzenia flory jelitowej

Digestive Enzymes - naturalny produkt wspierający trawienie

Digestive Enzymes

Kurkuma, koper i enzymy trawienne


Podstawowym warunkiem optymalnego wykorzystania substancji odżywczych jest właściwy proces trawienia. Aktywne składniki produktu digestive enzymes to enzymy trawienne oraz substancje pochodzenia roślinnego: nasiona kopru włoskiego i kurkuma.

Jak działają składniki aktywne Digestive Enzymes?

 • dbają o komfort trawienny (kurkuma)
 • stymulują produkcję enzymów trawiennych (kurkuma)
 • wspomagają oczyszczanie organizmu (nasiona kopru włoskiego)
 • są pomocne przy wzdęciach (nasiona kopru włoskiego)
 • wspierają prawidłowe funkcjonowanie wątroby (kurkuma)
 • korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu wydalniczego (nasiona kopru włoskiego)

Enzymy trawienne (ang. digestive enzymes)

Procesy życiowe wymagają energii, którą czerpiemy m.in. z żywności. Enzymy trawienne odgrywają istotną rolę w przekształcaniu pokarmu w energię. Rozkładają go na proste składniki, czyniąc je gotowymi do wchłonięcia przez przewód pokarmowy. Z wiekiem nawet u zdrowych osób zmniejsza się ilość wytwarzanych enzymów, co pogarsza jakość trawienia oraz może być przyczyną nieprzyjemnych objawów, towarzyszących temu stanowi. U osób z grupą krwi A taka sytuacja często występuje bez względu na wiek. Inną przyczyną niedoboru enzymów mogą być także niewłaściwe nawyki żywieniowe, spożywanie potraw mrożonych, poddawanych obróbce termicznej, pasteryzowanych lub przyrządzanych w mikrofalówce. W każdym z tych przypadków warto wspomóc prawidłowy proces trawienia.

Produkt zawiera również pankreatynę - mieszaninę najważniejszych enzymów trawiennych trzustki, pepsynę, papainę uzyskiwaną z owocu papai, a także diastazę.

Pankreatyna
Pankreatyna to mieszanina najważniejszych enzymów trawiennych trzustki, które są odpowiedzialne za rozkład białek, węglowodanów i tłuszczów.

Pepsyna i papaina
Wytwarzana w żołądku pepsyna oraz uzyskiwana z papai papaina to ważne enzymy w trawieniu białek.

Diastaza
Enzym diastaza odpowiada za rozkład węglowodanów. A zatem, całkowity proces trawienia wymaga odpowiednich ilości enzymów, odpowiedzialnych za rozkład różnych substancji.

Co warto wiedzieć o enzymach

Procesy życiowe wymagają energii, którą czerpiemy m.in. z żywności. Enzymy trawienne odgrywają istotną rolę w przekształcaniu pokarmu w energię. Rozkładają go na proste składniki, czyniąc je gotowymi do wchłonięcia przez przewód pokarmowy.

Z wiekiem nawet u zdrowych osób zmniejsza się ilość wytwarzanych enzymów, co pogarsza jakość trawienia oraz może być przyczyną nieprzyjemnych objawów, towarzyszących temu stanowi.

U osób z grupą krwi A taka sytuacja często występuje bez względu na wiek. Inną przyczyną niedoboru enzymów mogą być niewłaściwe nawyki żywieniowe, spożywanie potraw mrożonych oraz poddawanych obróbce termicznej, pasteryzowanych lub przyrządzanych w mikrofalówce. W każdym z tych przypadków warto wspomóc prawidłowy proces trawienia poprzez zastosowanie enzymów trawiennych w postaci suplementów diety.

Komu szczególnie polecamy stosowanie enzymów?
 • Wszystkim osobom, które chcą wspomóc funkcjonowanie układu pokarmowego.
 • Osobom, które spożywają ciężkostrawne produkty.

U osób, stosujących Digestive Enzymes, wykorzystanie innych suplementów diety CaliVita® International jest jeszcze bardziej skuteczne.

suplement diety Calivita: Digestive Enzymes


100 tabletek

Dawkowanie

2 tabletki dziennie z posiłkiem.

Skład Digestive enzymes


1 kapsułka zawiera:
SUBSTANCJE AKTYWNE:
150mg Pankreatyna
150mg Nasiona kopru włoskiego
75mg Kurkuma
50mg Kwas glutaminowy
35mg Pepsyna
25mg Bromelaina
20mg Diastaza
15mg Proteaza
10mg Papaina

Składniki digestive enzymes
stabilizator: węglan wapnia, stabilizator: celuloza mikrokrystaliczna; pankreatyna, nasiona kopru włoskiego (Foeniculum vulgare), kurkuma- Ostryż długi (Curcuma longa), substancja przeciwzbrylająca: kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy), kwas L-glutaminowy, skrobia ryżowa, substancja wypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, pepsyna, bromelaina, diastaza (z jęczmienia), proteaza, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, papaina, substancja przeciwzbryląjąca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu), substancja glazurująca: szelak, substancja glazurująca: talk.

Wytworzono w zakładzie przetwarzającym także soję, nasiona sezamu, orzeszki ziemne, orzechy, jaja, ryby, skorupiaki, mleko, dwutlenek siarki i siarczyny, pozostałe zboża zawierające gluten, łubin, mięczaki, seler, gorczycę - stąd istnieje możliwość obecność tych składników w produkcie.

Produkcja i dystrybucja w Polsce

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.
Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.
Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.

Uwagi

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie przekraczaj zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie używaj produktu, jeśli brakuje wewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona. Osoby z problemami zdrowotnymi m.in. zaburzenia żołądkowo-jelitowe np. wrzody), przyjmujące leki, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na składniki preparatu

Warunki przechowywania

produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dlaczego praca enzymów trawiennych jest tak istotna?

  
Pożywienie to jedyny surowiec, przy pomocy którego dostarcza się organizmowi energii. Od momentu zjedzenia pizzy do siły wystarczającej, aby wnieść lodówkę na czwarte piętro, jest jednak bardzo daleka droga. To cały proces trawienny, który rozpoczyna się nawet nie w jamie ustnej, a jeszcze wcześniej. Jak to możliwe? Wtedy, gdy przychodzi na myśl coś smakowitego lub gdy spaceruje się nieopodal piekarni, a zapach świeżego chleba unosi się dookoła, mózg kieruje sygnały o głodzie do żołądka, a ten rozpoczyna produkcję soków trawiennych, przygotowując się na nadchodzący posiłek.

Makroskładniki, wchodzące w skład różnych posiłków, to białka, tłuszcze i węglowodany o różnym stopniu złożenia, a co za tym idzie – różnym czasie i nakładzie energii potrzebnym do ich strawienia. Dlatego też w skład soków trawiennych wydzielanych przez gruczoły przewodu pokarmowego, wchodzą enzymy trawienne o bardzo zróżnicowanej funkcji. Ich zadaniem jest „wyekstrahowanie” spożywanej treści pokarmowej tak, aby do organizmu trafiły wszelkie niezbędne składniki odżywcze, a do dalszych odcinków przewodu pokarmowego trafiały niestrawione resztki. Im więcej enzymów, tym szybciej i skutecznie uporają się z tym zadaniem!

Prawidłowe trawienie – dlaczego jest tak ważne?


W związku z tym, że organizmowi można dostarczyć energii tylko poprzez pożywienie, należy dokładać wszelkich starań, aby z tego pokarmu wydobyć jak najwięcej cennych składników. Nieprawidłowe trawienie wywołane niedoborem enzymów sprawia, że praktycznie każdy pokarm staje się ciężkostrawny. Osoby cierpiące na niedobory enzymów pokarmowych mogą odczuwać szereg dolegliwości z tym związanych:
 • bóle brzucha,
 • biegunki,
 • wzdęcia,
 • gazy,
 • niedobory żywieniowe wywołane trudnościami we wchłanianiu składników odżywczych.

Dlaczego warto suplementować Digestive Enzymes?


Digestive Enzymes to wyjątkowy rodzaj suplementu diety produkowany z naturalnych składników roślinnych oraz enzymów trawiennych przez CaliVita. To marka, która w szczególny sposób dba o rozwój własny, wiele czasu poświęca na badania nad swoimi produktami, a także w innowacyjny sposób podchodzi do suplementacji diety – tak, aby móc poprzez dostarczanie organizmowi odpowiednich składników stymulować naturalne procesy zachodzące w ludzkim ciele.

Z upływem lat przewód pokarmowy wytwarza coraz mniej enzymów, co jest rezultatem naturalnych procesów starzenia się organizmu. Pożywienie, które jeszcze do niedawna nie wywoływało dolegliwości nawet po solidnej porcji, w wieku dojrzałym może w niewielkich ilościach wywołać przykre dolegliwości żołądkowe. Nie zagrażają one zdrowiu człowieka, gdy pojawiają się sporadycznie, jednak regularne jedzenie pokarmów słabo trawionych przez organizm może w przyszłości doprowadzić do niedoborów pokarmowych lub innych kłopotów z przewodem pokarmowym.

Dostarczanie sobie każdego dnia Digestive Enzymes może wesprzeć procesy trawienia, a tym samym sprawi, że nawet trudniej strawne produkty zostaną odpowiednio wykorzystane w organizmie. To w subtelny sposób może wpłynąć na poprawę komfortu życia i zapobiegnie niedoborom żywieniowym. Ta druga korzyść płynąca z zażywania wysokiej jakości suplementu diety z enzymami trawiennymi to oczywiście rezultat suplementacji połączonej z bogatą w wartościowe składniki, zbilansowaną dietą.

Opinie o Digestive Enzymes Calivita

Dodaj komentarz, oceń produkt lub zadaj pytanie
Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

Produkty Calivita wspierające trawienie

Skorzystaj z promocji na ten produkt
Digestive Enzymes
IDEALNE TRAWIENIE
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści