Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Na trawienie

Wybierz produkty na trawienie
Na problemy z trawieniem skarży się spora część społeczeństwa. Niestety, to rezultat nieprawidłowych nawyków żywieniowych – wysoko przetworzonej żywności, zbyt niskiej zawartości błonnika oraz bakterii jelitowych w pożywieniu i nadmiaru ciężkostrawnych produktów w diecie. Wspomaganie się naturalnymi suplementami diety to dobry sposób, by odciążyć swój układ pokarmowy.

Naturalne suplementy diety Calivita wspierające trawienie

100 kapsułek

AC-Zymes zawiera 2 mld żywych bakterii probiotycznych Lactobacillus acidophilus
60 kapsułek

Probiotyki z Prebiotykiem
100 tabletek

Aktywne składniki produktu to substancje pochodzenia roślinnego oraz enzymy trawienne, wytwarzane również przez nasz organizm, które mogą korzystnie wpływać na prawidłowy przebieg procesów trawienia, a przy niedoborze soków żołądkowych – mogą być pomocne w przypadku kłopotów z trawieniem.
60 kapsułek

Poczuj lekkość, ulgę w szybki i naturalny sposób
200 tabletek

Preparat zawierający wysuszoną łodygę kaktusa Nopal, który pomaga utrzymać właściwą masę ciała, kontroluje ilość wydzielanego soku żołądkowego oraz obniża poziom cholesterolu.
90 tabletek do ssania

Kompleks enzymów trawiennych dla komfortu trawiennego, w tym również laktazy, chlorofiliny sodowo-miedziowej oraz sproszkowanego owocu papai.
60 tabletek

ProbioBalance to kompleksowa formuła (synbiotyk), zawierająca probiotyki (4 miliardy CFU (jednostka tworząca kolonię) trzech gatunków bakterii probiotycznych: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum i Lactobacillus rhamnosus) oraz prebiotyki (fruktooligosacharydy – FOS). Produkt dostępny jest w formie tabletek do ssania o smaku wiśniowym. Idealny dla osób mających problemy z połykaniem dużych tabletek.
198,5 g

Inulina zawiera frakcje błonnika pokarmowego rozpuszczalnego w wodzie. Błonnik wiążąc wodę, powoduje powstawanie swoistego rodzaju żelu, który nie tylko zwiększa masę i objętość stolca, poprawiając i regulując perystaltykę jelit, ale również ułatwia wypróżnianie oraz sprawne usuwanie niestrawionych resztek pokarmowych.
  

Suplementy na trawienie – co zawierają?


Naturalne suplementy na trawienie to przede wszystkim roślinne ekstrakty – probiotyki, prebiotyki, błonnik i enzymy trawienne. W zależności od potrzeb dopasowuje się leki na trawienie w postaci tych suplementów na podstawie objawów. Nieregularne wypróżnienia i zaparcia oznaczają konieczność zwiększenia w diecie błonnika, z kolei długie, bolesne trawienie jest oznaką małej ilości enzymów trawiennych. Długa antybiotykoterapia lub badania laboratoryjne wskazujące na niedobory mikroflory jelitowej to z kolei oznaka, że warto sięgnąć po leki na trawienie pod postacią probiotyków. Korzystając z suplementów na trawienie, warto sięgać po te pochodzenia naturalnego – produkowane z ekstraktów roślinnych, odpowiednie dla wegetarian i wegan. To kapsułki lub tabletki do ssania, które bardzo łatwo włączyć do codziennych nawyków żywieniowych, co jest szczególnie ważne w przypadku osób dbających o linię lub odchudzających się.

Naturalne suplementy na trawienie – jak je zażywać?


Podstawą utrzymania prawidłowej pracy układu pokarmowego jest zbilansowana dieta – bogata w warzywa, owoce, wysokobłonnikowe produkty, ograniczająca spożycie cukrów prostych, tłuszczów zwierzęcych oraz wysoko przetworzonej żywności do minimum. Oprócz tego niezbędna jest aktywność fizyczna – pomaga ona przyspieszać ruchy jelit, wspiera ich prawidłowe ukrwienie, a co za tym idzie, dba o prawidłowe trawienie, wchłanianie składników odżywczych i metabolizowanie makroskładników. Choć suplementy na trawienie z naszego sklepu są produktami w 100% bezpiecznymi i naturalnymi, należy przed ich zażywaniem skonsultować się ze swoim lekarzem. Często problemy natury żołądkowo-jelitowej są objawami poważnych schorzeń wymagających kompleksowej diagnostyki i leczenia przyczyny, a nie objawów.


Kiedy warto sięgnąć po suplementy diety?


Stosowanie suplementów diety na trawienie jest wskazane w sytuacjach szczególnych – na przykład, kiedy okoliczności sprawiają, że jemy dużo więcej niż zazwyczaj i są to produkty ciężkostrawne. Organizm nieprzyzwyczajony na co dzień do jedzenia takich dań może z trudnością radzić sobie z ich strawieniem. Wtedy przydają się suplementy diety z błonnikiem lub enzymami, które pomogą strawić pożywienie, usprawnią pasaż jelitowy i pozwolą na skuteczniejsze wchłanianie składników odżywczych z pokarmu. Stosowanie naturalnych suplementów na trawienie to dobry sposób na to, aby zapobiegać przykrym dolegliwościom żołądkowo-jelitowym i wspomóc swoją zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze, mniej obciążające dla układu pokarmowego. Sprawdź, czego potrzebuje Twój układ trawienny i pomóż mu poprzez zdrową dietę osiągnąć optymalną wydajność!
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści