Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Resveratrol PLUS - wyciąg z czerwonego wina

Calivita Resveratrol Plus
Antyoksydanty Calivita
60 tabletek

Resweratrol na serce, koenzym Q10

Zapewne słyszałeś o zdrowotnych właściwościach czerwonego wina. Resveratrol PLUS to unikalny zestaw antyoksydantów najwyższej jakości – źródło skoncentrowanej siły polifenoli – resweratrolu pochodzącego z czerwonych winogron, wzmocnionych ekstraktem z nasion winogron oraz koenzymem Q10.
W magazynie: 164 szt.
144.00 PLN
Skorzystaj z promocji na ten produkt >>
kiść winogron

Resveratrol Plus - wyciąg z czerwonego wina, trans-resweratrol, polifenole i koenzym Q10 na serce i układ krążenia

Resveratrol Plus

Resweratrol na serce, koenzym Q10


Resveratrol PLUS to unikalny zestaw składników najwyższej jakości – źródło skoncentrowanej siły polifenoli resweratrolu pochodzącego z czerwonych winogron, wzmocnionych ekstraktem z nasion winogron oraz koenzymem Q10.

Prozdrowotne właściwości czerwonego wina

Zapewne Ci wiadomo o zdrowotnych właściwościach czerwonego wina. Według starej prawdy kieliszek dobrego, czerwonego wina ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych mądrość ta znalazła potwierdzenie w licznych badaniach naukowych, dotyczących zjawiska paradoksu francuskiego. Okazuje się, że pomimo diety bogatej w tłuszcze nasycone, w społeczeństwie francuskim występuje znacznie mniej przypadków chorób sercowo-naczyniowych, niż w innych obserwowanych krajach. Wyjaśnienie tego fenomenu nie leży w predyspozycjach genetycznych Francuzów, lecz w regularnej konsumpcji wysokiej jakości czerwonego wina, bogatego w polifenole. Najbardziej charakterystycznym polifenolem czerwonego wina jest resweratrol, który jest znany ze swojego korzystnego wpływu na układ sercowo-naczyniowy.

Trans-resweratrol

W przyrodzie związek ten występuje w 4 chemicznych formach, spośród których najbardziej aktywny biologicznie jest trans-resweratrol. Najwięcej tej substancji znajduje się w skórce i nasionach winogron, co wyjaśnia również jego obecność w czerwonym winie (średnio 2-3 mg/l czerwonego wina). Trans resweratrol wykazuje również korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy poprzez wspomaganie właściwego ukrwienia naczyń krwionośnych, hamowanie utleniania lipidów, frakcji lipoprotein o niskiej gęstości (LDL).

Komu szczególnie polecamy Resveratrol Plus?

  • Osobom chcącym wspomóc funkcjonowanie układu krążenia.
  • Osobom podejmującym intensywny wysiłek fizyczny i umysłowy.
  • Osobom prowadzącym stresujący tryb życia.
  • Osobom, którzy chcieliby skorzystać z dobroczynnych właściwości resweratrolu bez konieczności nadmiernej konsumpcji alkoholu.
  • Wszystkim, którzy pragną cieszyć się długim i zdrowym życiem.
  • Palaczom tytoniu.

Dlaczego warto wybrać właśnie Resveratrol PLUS firmy Calivita

Preparat Resveratrol PLUS, jak sama nazwa wskazuje, został dodatkowo wzbogacony ekstraktem z nasion winogron oraz koenzymem Q10. Ekstrakt z nasion winogron to źródło oligomerycznych proantocyjanidyn (OPC), najbardziej cenionych ze względu na korzystny wpływ na układ krążenia.

Z kolei koenzym Q10, poza właściwościami antyoksydacyjnymi, wspomagającymi funkcjonowanie układu krążenia jest odpowiedzialny za dostarczanie komórce niezbędnych ilości energii. Taki dobór składników dodaje organizmowi witalności, spowalnia procesy starzenia i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. A zatem, Resveratrol PLUS to idealne rozwiązanie dla potrzeb współczesnego człowieka.

suplement diety Calivita: Resveratrol Plus


60 kapsułek

Dawkowanie

1 kapsułka dziennie po posiłku.

Skład Resveratrol Plus

1 kapsułka zawiera:

Substancje aktywne
100mg Resweratrol (std. 50% trans-resweratrolu)
50mg Ekstrakt z nasion winogron
20mg Koenzym Q10

Składniki
mąka ryżowa, ekstrakt resweratrulu z winogron (Vitis vinifera), kapsułka żelatynowa (żelatyna, woda), ekstrakt z nasion winogron (Vitis vinifera), koenzym Q10, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancja przeciwzbryląjąca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu).

Wytworzono w zakładzie przetwarzającym jaja, ryby, skorupiaki, mleko, orzeszki ziemne, orzechy, soję, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, zboża zawierające gluten, łubin, mięczaki, seler, gorczycę - istnieje możliwa obecność tych składników w produkcie.

Produkcja i dystrybucja w Polsce

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.
Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.
Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.

Uwagi

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie przekraczaj zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie używaj produktu, jeśli brakuje zewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona. Osoby z problemami zdrowotnymi, przyjmujące leki, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na składniki preparatu.

Warunki przechowywania

produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Prozdrowotne działanie resweratrolu
Wspomaganie profilaktyki sercowo-naczyniowej to najlepsze, co można zrobić dla dobrej kondycji swojego ciała i zachowania młodości na długo. Zażywając Resveratrol Calivita masz możliwość przysłużyć się swojemu zdrowiu w prosty sposób! To esencja wina w kapsułkach – suplement na miarę XXI wieku!

Czerwone wino – trunek, który warto polubić


Intensywny, rubinowy kolor i wyjątkowy aromat czerwonego wina pochodzącego z dobrej winnicy to najlepszy towarzysz sutych obiadów, ale też lekkich romantycznych kolacji. Codzienna lampka wytrawnego czerwonego wina do obiad wspaniale poprawia trawienie, a do tego korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Nie zawsze jednak można sobie pozwolić nawet na lampkę wina do obiadu, tym bardziej codziennie. Dlatego stworzyliśmy unikalną formułę – ekstrakt z czerwonego wina, który gwarantuje podobne do tego trunku działanie bez skutków ubocznych!

Czerwone wino z winogron dobrych szczepów wyróżnia się bardzo charakterystycznym smakiem. Jego cierpkość łączy się z delikatnymi nutami słodyczy, przeplatanymi konkretnym aromatem winogron dojrzewających w południowym słońcu w ekskluzywnych winnicach. Choć na świecie jest wielu amatorów tego trunku, to trzeba przyznać, że jak w przypadku każdego alkoholu, nie każdy jest w stanie go polubić na tyle, by delektować się nim na co dzień, nawet w prozdrowotnych celach. Wyciąg z czerwonego wina daje wszystko to, co symboliczna lampka tego napoju do obiadu, ale w formie podania dużo bardziej akceptowalnej przez osoby nieprzepadające za winem.


Jaki składnik czerwonego wina jest najkorzystniejszy dla zdrowia?


Należy pamiętać, że tak dobroczynne dla zdrowia właściwości wykazuje jedynie czerwone wino, a nie białe. Wynika to z wysokiej zawartości polifenoli – czyli przeciwutleniaczy znajdujących się w największej ilości w fioletowo-czerwonych barwnikach - antocyjanach. Najbardziej aktywny biologicznie jest trans-resweratrol. W naszym suplemencie połączyliśmy unikalne właściwości resweratrolu pozyskanego z czerwonego wina, a do tego wzmocniliśmy efekt tego suplementu poprzez dodatek ekstraktu z nasion winogron oraz koenzymu Q10 – bardzo silnego przeciwutleniacza. Stworzyliśmy tym samym wyciąg z czerwonego wina, który gwarantuje jeszcze skuteczniejsze efekty niż systematyczne wzmacnianie się lampką wina, ale bez skutków ubocznych wynikających z jego picia.

Resweratrol to składnik, który w naturze występuje bardzo rzadko – dlatego jest tak cenny. Można go pozyskiwać z czerwonych winogron, bądź z korzenia rdestowca ostrokończystego, który naturalnie nie występuje w miejscu produkcji naszego suplementu. Tym samym, najkorzystniejszym pod względem łatwości pozyskiwania źródłem tego barwnika pochodzącym wprost z natury jest właśnie czerwone wino a konkretnie – skórki i nasiona czerwonych winogron, gdzie znajduje się go najwięcej.

Wyciąg z czerwonego wina –  kiedy warto pomyśleć o suplementacji?


Ekstrakt z czerwonego wina, który oferujemy, to najprostszy sposób na wzmocnienie swojego zdrowia i wydłużenie okresu młodości w swoim życiu. W codziennym życiu stale narażeni jesteśmy na druzgocące dla zdrowia skutki stresu. Poprzez nagromadzenie sytuacji wprowadzających ciało i umysł w stan ciągłego napięcia, w organizmie wytwarzane są wolne rodniki tlenowe. Ich działalność jest niszczycielska – dążą do przyłączania atomów tlenu z różnych substancji krążących w organizmie, zaburzając ich strukturę i funkcjonowanie. Przewlekły stres prowadzi do wielu poważnych konsekwencji – depresji, stanów zapalnych będących przyczyną chorób sercowo-naczyniowych, wyniszczenia psychicznego, a nawet zachorowania na nowotwory.

Resweratrol polecamy stosować jako remedium na trudy życia codziennego, zastępując kapsułką lampkę wina – ten rytuał nie prowadzi do uzależnienia od alkoholu, więc można z niego czerpać same korzyści. Kurację resweratrolem warto robić szczególnie w ciężkich, obciążających fizycznie i psychicznie okresach swojego życia, ale również wtedy, gdy czujemy się świetnie i chcemy wzmocnić organizm, a także zapobiec wielu chorobom cywilizacyjnym.

Współczesne życie pełne jest czynników, które negatywnie wpływają na stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego, a nawet na wygląd i witalność. Zażywanie wysokiej jakości suplementów diety takich jak Resveratrol pomagających utrzymać zdrowie, urodę i młodość to jeden z najważniejszych kroków w stronę długiego, szczęśliwego życia!

Resweratrol - strażnik serca z naukowego punktu widzenia

Potencjalne kliniczne właściwości resweratrolu. 1

kliniczne właściwości resweratrolu

Działanie przeciwmiażdżycowe i kardioprotekcyjne
„Badania wykazały, że resweratrol wpływa na profil lipoprotein i triglicerydów w surowicy, m.in. zapobiegając utlenieniu frakcji LDL cholesterolu i jej wychwytywaniu przez makrofagi, a tym samym odkładaniu lipidów w ścianie naczyń krwionośnych, co przeciwdziała tworzeniu blaszek miażdżycowych. Hamuje także agregację i niektóre etapy aktywacji trombocytów, zapobiegając powstawaniu zakrzepów...” 2
„…resweratrol powoduje poszerzenie naczyń krwionośnych i przeciwdziała nadciśnieniu tętniczemu.” 2

Działanie neuroprotekcyjne
„Badania epidemiologiczne sugerowały związek między spożywaniem większych ilości wina a niższą zapadalnością na chorobę Alzheimera. Fenomen ten może być skutkiem licznych działań resweratrolu w obrębie struktur ośrodkowego układu nerwowego. Wykazano, że hamuje on śmierć neuronów i powiększanie się obszaru martwicy powstałej w wyniku niedotlenienia, urazu czy czynników toksycznych… Dzięki zdolnościom antyoksydacyjnym i „zmiataniu” wolnych rodników resweratrol ogranicza niekorzystne skutki stresu oksydacyjnego w układzie nerwowym…” 2
„Badania dowiodły również, że dieta bogata w resweratrol sprzyja długowieczności i spowalnia przebieg chorób neurodegeneracyjnych.” 2

Działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne
„Szczególnie podkreśla się aktywność resweratrolu w przeciwdziałaniu skutkom stresu oksydacyjnego i ograniczaniu reakcji zapalnych.” 3
„Sugeruje to, że resweratrol jest istotnym składnikiem czerwonych win hamującym powstawanie wolnych rodników…” 4
„…aktywność antyoksydacyjna resweratrolu przyczynia się do zmniejszenia częstości występowania potencjalnie mutagennych i kancerogennych oksydacyjnych modyfikacji DNA...” 3

Zmniejszanie ryzyka otyłości
„…wpływa na zmniejszenie ogólnej masy tkanki tłuszczowej, hamując różnicowanie preadipocytów i stymulując lipolizę oraz indukując apoptozę dojrzałych komórek tłuszczowych.” 2
„…w warunkach sprzyjających powstawaniu otyłości, czyli stosowanie wysokokalorycznej i wysokotłuszczowej diety, resweratrol wpływa na regulację równowagi energetycznej, co może zapobiegać chorobom dietozależnym – otyłości i związanym z nią zaburzeniom metabolicznym.” 5

1. Przysławski J., Dzięcioł M.: Resweratrol – aktualny stan wiedzy. Bromat. Chem. Toksykol. – XLV, 2012, 4, s. 1166–1174.
2. Frączek M., Szumiło J., Podlodowska J., Burdan F.: Resweratrol – fitofenol o wielokierunkowym działaniu. Pol. Merk. Lek., 2012, XXXII, 188, s. 143-146.
3. Mikstacka R., Ignatowicz E.: Działanie chemoprewencyjne i terapeutyczne trans-resweratrolu i jego analogów w chorobach nowotworowych. Pol. Merk. Lek., 2010, XXVIII, 168, s. 496-500.
4. Zdrojewicz Z., Belowska-Bień K.: Resweratrol – działanie i znaczenie kliniczne. Adv. Clin. Exp. Med. 2005, 14, 5, s. 1051–1056.
5. Kopeć A., Piątkowska E., Leszczyńska T., Bieżanowska-Kopeć R.: prozdrowotne właściwości resweratrolu. Żywność. Nauka. Technologia. Jakość, 2011, 5 (78), s. 5-15.

Opinie o Resveratrol Plus Calivita

Dodaj komentarz, oceń produkt lub zadaj pytanie
Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
Skorzystaj z promocji na ten produkt
Resveratrol PLUS
ELIKSIR W KAPSUŁKACH
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści