Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Preparaty mineralne

Wybierz produkty z minerałami
  
Makro- i mikroelementy i witaminy to składniki bioaktywne, które mają olbrzymi wpływ na kontrolowanie wielu procesów organizmu człowieka. Nie zawsze udaje się uzupełnić zapotrzebowanie na nie za pomocą zdrowej diety. Wówczas warto sięgać po preparaty naturalne – pochodzące z natury suplementy diety, które pozwolą na szybkie uzupełnienie niedoborów.

Naturalne suplementy diety Calivita zawierające przyswajalne minerały

100 kapsułek

Calcium Magnesium Plus to produkt, który wspiera prawidłowy stan kości. Zawiera wapń, magnez oraz witaminę D3, która zwiększa wchłanianie wapnia, a także witaminę K2 MK-7, która wbudowuje wapń do kości.
100 tabletek

Chelat cynku (Diglicynian cynku)

Tabletki zawierające organiczny związek cynku w formie chelatów, dobrze przyswajalny i efektywnie wykorzystywany przez organizm.
100 tabletek

Tabletki zawierające żelazo w postaci chelatów, bioflawonoidy oraz witaminę C.
90 tabletek

Czy żyjesz w ciągłym pośpiechu, jesteś narażony na stres, cierpisz z powodu emocjonalnych napięć i zmęczenia? Formuła MagneZi B6 jest tym, czego potrzebujesz! Jej aktywne składniki wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i układu mięśniowego oraz są niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych. Dodadzą Ci siły i energii do pracy!
100 tabletek

Składniki mineralne

Do prawidłowego funkcjonowania naszych procesów życiowych nie wystarczą tylko witaminy – konieczne są również składniki mineralne, których nasz organizm nie jest w stanie sam produkować. Dlatego też musimy dostarczyć je z dietą lub suplementami diety. Produkt Power Mins zawiera odpowiednie proporcje wysokiej jakości składników mineralnych, niezbędnych naszemu organizmowi.
60 tabletek

selen organiczny

Preparat o właściwościach antyoksydacyjnych, używany do leczenia skutków stresu codziennego życia.
100 kapsułek

Produkt uzupełniający codzienną dietę w wapń i magnez. Preparat jest znakomity w profilaktyce osteoporozy.
250 kapsułek

Wapń i magnez na kości i mięśnie

Kiedy warto sięgać po naturalne preparaty?


Dostępne u nas witaminowe preparaty naturalne to wygodne w stosowaniu kapsułki, w których znajdują się konkretne, wyizolowane z najbardziej obfitujących w te składniki źródeł, w odpowiednich kompozycjach i proporcjach. Niedobory składników bioaktywnych, w tym witamin i minerałów, w niektórych przypadkach objawiają się w bardzo klarowny sposób. W innych, niestety, dają niespecyficzne objawy, wymagające przede wszystkim dokładnej diagnostyki w celu wykluczenia ewentualnych innych schorzeń. W sytuacjach przewlekłego narażenia na stres, duży wysiłek fizyczny, diety eliminującej niektóre produkty, czy pogorszonego wchłaniania, zachodzi potrzeba uzupełniania niedoborów tych składników za pomocą suplementów. Należy jednak pamiętać, że zadaniem suplementów jest uzupełnianie zbilansowanej diety, a nie jej zastępowanie.

Co zawierają witaminowe preparaty naturalne?


W preparatach, które oferujemy, znajdują się pojedyncze wyizolowane składniki lub ich kompozycje. To na przykład cynk, wapń z magnezem, żelazo z witaminą C i inne – konkretne połączenia są uzasadnione lepszą wchłanialnością konkretnych składników w obecności innych. Witaminy i minerały z reguły nie mają jednego, wyspecjalizowanego obszaru działania – pełnią w organizmie wiele istotnych ról. Jednak ze względu na to, że na jedne funkcje wpływają nieco silniej, niż na inne, wiele z preparatów dostępnych w naszym sklepie ma określone przeznaczenie – pomagają one między innymi wzmacniać kości, odporność, układ nerwowy. W połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą oraz regularną aktywnością fizyczną i dbałością o higienę snu, mogą one skutecznie wspierać organizm w codziennym funkcjonowaniu.

Jak stosować naturalne preparaty w postaci suplementów?


Prawidłowe stosowanie suplementów diety powinno opierać się na racjonalnych przesłankach. Oznacza to, że nie należy stosować nawet tak bezpiecznych, naturalnych preparatów bez konsultacji z lekarzem i stwierdzenia faktycznego zapotrzebowania na nie. Wizyta lekarska i badania laboratoryjne pomogą ustalić, czy objawy pogorszonego samopoczucia wynikają rzeczywiście z niedoborów witaminowych i mineralnych, czy też mają inną przyczynę. Oferowane u nas suplementy diety zawierają 90, 100 lub 250 kapsułek. Dla zapewnienia organizmowi optymalnego wchłaniania składników w nich zawartych, należy stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu i zażywać kapsułki w określonej liczbie dziennie, stosując odpowiednie przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami. Wygodne do zażywania preparaty w najkorzystniejszych i najlepiej przyswajalnych przez organizm postaciach mogą okazać się dla wielu osób sposobem na czerpanie jeszcze większych korzyści ze zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej.
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści