Lutein - Pharmavita - naturalne suplementy diety

Wyszukaj
PARTNER
ZAKUPY
PACJENT
Przejdź do treści

Menu główne:

Lutein

Lutein
BLASK NASZYCH OCZU

Dostępne opakowanie:

60 tabletek

Gdzie kupić:

Produkt niedostępny
Zobacz Lutein Plus

Skład:

Składnik aktywny/1 kapsułka:
Luteina 6 mg

Wskazania:

zmęczone oczy, poprawa ostrości widzenia

Dawkowanie i sposób użycia:

1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku.

Lutein
suplement diety

Opis:
Podczas naszego codziennego życia oczy są szczególnie narażone na szkodliwe działanie środowiska. Ten wrażliwy narząd wymaga dodatkowej ochrony ze względu na negatywny wpływ wolnych rodników. Luteina to antyoksydant, wspierający zdrowie naszych oczu!

Każdego dnia nasze oczy są szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników środowiska (np. promieniowania ultrafioletowego, ekranów telewizyjnych i komputerowych). Wolne rodniki, które powstają w tych okolicznościach, a także jako produkt uboczny procesów metabolicznych zachodzących w naszym organizmie, mogą w znaczny sposób uszkadzać nasz wzrok. Składniki antyoksydacyjne – np. karotenoidy – skutecznie powstrzymują szkodliwe działanie wolnych rodników. Luteina, należąca do tej grupy substancji, po wchłonięciu przez organizm gromadzi się w dwóch obszarach oczu: w plamce żółtej siatkówki oraz w soczewce. Ilość spożytej luteiny pozostaje w bezpośredniej proporcji do gęstości barwnika w plamce żółtej, która odgrywa zasadniczą rolę w filtrowaniu szkodliwych promieni (np. światła niebieskiego), docierających do oczu.
Luteina odgrywa istotną rolę z punktu widzenia zdrowia oczu. Dzięki jej właściwościom antyoksydacyjnym, skutecznie blokuje peroksydację tłuszczów, a więc również chroni oczy. Oczywiście to wspaniałe działanie zachodzi nie tylko w oczach, ale także innych narządach.
Lutein to nowoczesny suplement diety, który w połączeniu ze zdrowym stylem życia może przyczynić się do zachowania zdrowego stanu oczu.


Słowa kluczowe:  
lutein, Calivita, luteina, wzrok, oczy

Antyoksydanty

 
Copyright 2015 Pharmavita. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego