Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Bez wody nie ma życia

Znaczenie wody dla zdrowia

woda dla ludzi

Wydawałoby się, że tytuł niniejszego artykułu jest oczywisty dla każdego z nas. Dlaczego zatem tak wiele osób wciąż nie docenia znaczenia wody w prawidłowym żywieniu? Dlaczego wciąż pijemy zbyt mało dobrej jakości wody?

FAKTY
Ciało człowieka w większości składa się z wody. Przeciętnie jest to 60%. jednak jej zawartość zależy od wielu czynników i ulega zmianom w różnych okresach życia.
Woda stanowi środowisko dla wszystkich procesów metabolicznych. To dzięki niej może zachodzić trawienie i wchłanianie składników odżywczych (bez wody niemożliwe byłoby nawet uformowanie kęsa i połykanie!). Woda transportuje składniki odżywcze, hormony i enzymy do komórek ciała. Bez wody nie moglibyśmy się także pocić, a zatem utrzymać stałej temperatury ciała. Woda jest także niezbędna w procesie usuwania szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn!
W ciągu doby tracimy ok. 2-2,8 litrów wody. Utrata odbywa się poprzez skórę (ok. 600 ml), z moczem (ok. 1500 ml), kałem (ok. 150 ml) oraz w procesie oddychania (ok. 500 ml).
Bez wody jesteśmy w stanie przeżyć zaledwie ok. 4 doby (bez jedzenia nawet do 40 dni).

Każdego dnia powinniśmy dostarczać organizmowi ok. 2 litrów płynów. Pić należy powoli, w małych porcjach oraz najlepiej pomiędzy posiłkami. Picie podczas posiłków nie do końca jest korzystne, gdyż rozcieńczamy wtedy soki trawienne. Napoje nie powinny być zbyt zimne, szczególnie w upalne dni! Ważne jest także, by woda, którą pijemy była dobrej jakości. Korzystne jest picie wody jonizowanej, o właściwościach alkalizujących np.z urządzenia Aquarion. Wodę tę możesz nalać do szklanej butelki i mieć ją zawsze pod ręką – w pracy, szkole czy podróży.
Woda w naszych domach jest w większości wodą twardą. Konsekwencją jej stosowania jest pojawianie się kamiennego osadu w czajnikach, dzbankach czy też w przewodach doprowadzających wodę. Osady te z kolei sprzyjają rozwojowi grzybów, bakterii i innych mikroorganizmów. Zapobiec temu można stosując GoldMAX ®, czyli magnetyczny eliminator kamienia oparty na Neodymie. Może być on użyty zarówno w instalacjach wodociągowych, jak i z urządzeniem do oczyszczania i jonizacji wody – Aquarion. W trakcie działania magnetyzera GoldMAX ® następuje zmiana w strukturze krystalicznej i ładunkach zawartych w wodzie minerałów tak, że nie są one zdolne do przylegania. GoldMAX ® zastosowany wraz z urządzeniem Aquarion ma korzystny wpływ na jego amortyzację oraz sprawia, że smak wody jest jeszcze lepszy.

GoldMAX - magnetyczny eliminator kamieniaGoldMAX® - NOWOŚĆ

GoldMAX ® CaliVita - magnetyczny eliminator kamienia, oparty na Neodymie. Stanowi przyjazne dla środowiska energooszczędne rozwiązanie problemów spowodowanych osadzaniem się kamienia.


A więc, jeśli…
„Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody!”


Masz problemy z wypijaniem odpowiedniej ilości wody?

spróbuj dodać do szklanki plasterek cytryny, pomarańczy lub grejpfruta albo listki świeżej mięty
na biurku zawsze stawiaj szklankę z wodą – niech przypomina Ci o odpowiednim nawodnieniu
rano napełnij 1,5 litrową butelkę wodą z urządzenia Aquarion. Zabierz ją ze sobą, by wypić w ciągu dnia
w torebce, plecaku, samochodzie, przy łóżku – zawsze miej butelkę wody z urządzenia Aquarion

filtr AquarionAquarion – NOWOŚĆ! - produkt dostępny tylko online bezpośrednio od producenta

Każdego dnia pij czystą, bezpieczną, jonizowaną wodę!


W przypadku zakupu urządzenia w sprzedaży wysyłkowej firma realizuje wysyłk
ę kurierem wyłącznie po uiszczeniu przedpłaty, zgodnie z wymogami firmy kurierskiej DHL.

AQUARION to specjalne urządzenie do oczyszczania i jonizacji wody, wytwarzające jonizowaną, bogatą w tlen, pozbawioną zanieczyszczeń, metali ciężkich i toksyn wodę. Na panelu sterującym urządzenia sami możemy ustalić kwasowość, bądź też alkaliczność wody i wykorzystać ją do różnych celów. Alkaliczna woda jonizowana jest antyoksydantem, a dzięki właściwościom alkalizującym ma korzystny wpływ na nasz organizm. Wodę kwaśną można stosować wyłącznie zewnętrznie.


zdrowa woda
Zalety wody alkalicznej
- zmniejsza zakwaszenie
- wspomaga funkcjonowanie nerek
-aktywuje i równoważy naturalny system ochronny organizmu
- wspomaga funkcje trawienne
- zmniejsza cellulit
- właściwe jej połączenie z codzienną dietą może wspomóc proces odchudzania
- dodaje energii
- obniża zmęczenie


Kiedy potrzebujemy więcej wody?

przebywając w wysokiej temperaturze
prowadząc aktywny tryb życia
odchudzając się
pijąc duże ilości kawy i mocnej herbaty
w czasie choroby, w szczególności przebiegającej z gorączką, biegunką, wymiotami
« POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Przeczytaj również pozostałe tematy
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści