Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Mega Zinc

Dostępne opakowanie:

100 tabletek

Jak kupić:

Sprawdź jak można zamówić przez internet*

Informacja:

* - Produkt do nabycia tylko przez Klubowiczów CaliVita i wyłącznie do własnego użytku.

Skład:

Składnik aktywny/1 tabletka:
Cynk (chelat aminokwasowy) 50 mg

Wskazania:

Uzupełnienie diety w cynk, szczególnie przy zwiększonym zapotrzebowaniu wynikającym między innymi z życia w zanieczyszczonym środowisku, stosowania nieprawidłowo zbilansowanej diety.

Dawkowanie i sposób użycia:

1 tabletka dziennie po posiłku.

Mega Zinc

suplement diety z cynkiem

NIEZBĘDNE MIKROELEMENTY

produkt dostępny w ofercie globalnej
   
Opis:
Cynk jest jednym z ważniejszych mikroelementów. Bierze udział w funkcjonowaniu wielu enzymów. Jest obecny w każdej naszej komórce, ale jego zasoby w organizmie człowieka są ograniczone. Z tego powodu należy regularnie dostarczać go z dietą, a w niektórych sytuacjach, jak np. życie w zanieczyszczonym środowisku, stosowanie nieprawidłowo zbilansowanej diety – warto dodatkowo przyjmować go w postaci suplementów diety.


Cynk znajduje się w każdej naszej komórce. Mięśnie szkieletowe i kości zawierają prawie 90% całkowitej ilości cynku w organizmie, natomiast we krwi znajduje się niewielka ilość tego pierwiastka. Cynk odgrywa ważną rolę w procesach fizjologicznych; jest składnikiem około 200 enzymów. Wchodzi w skład insuliny (hormonu odpowiedzialnego m.in. za metabolizm węglowodanów) i odpowiada za jej strukturę przestrzenną. Jest niezbędnym elementem enzymów, które chronią organizm przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Suplementacja cynkiem może być pomocna dla osób, zamieszkujących w wielkich, zanieczyszczonych miastach. Cynk jest także nieodzowny w prawidłowym podziale komórek. Wspiera również właściwe działanie systemu immunologicznego oraz narządów rozrodczych. Sprzyja zachowaniu zdrowej struktury skóry. Naturalne źródła pochodzenia cynku to: różne gatunki mięsa, owoce morza (ryby morskie, małże), kiełki, wątroba, rośliny strączkowe, warzywa, mleko oraz nabiał. W najnowocześniejszych preparatach – takich jak Chelated Zinc i Mega Zinc – cynk występuje w formie chelatowej. W takiej postaci jest maksymalnie przyswajalny, ponieważ organizm najlepiej radzi sobie właśnie z formami chelatowymi.

UWAGA!
Wapń oraz wyższe dawki błonnika mogą zmniejszyć absorpcję cynku.
Zapotrzebowanie na wyższe dawki cynku występuje w przypadku zwiększonej aktywności fizycznej, ciężkiej pracy fizycznej, u kobiet w okresie ciąży oraz podczas karmienia piersią.
W przypadku dużego zapotrzebowania na cynk zalecane jest przyjmowanie preparatu Mega Zinc.


Słowa kluczowe:
Mega Zinc, cynk, chelat cynku, cynk chelatowany.

Preparaty mineralne

Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści