tło strony
Pacjent - przycisk
podcień pod baner
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
baner
Przejdź do treści
Ćwiczenia
REKLAMA

Nowe odkrycia na temat witaminy D!

Pharmavita - naturalne suplementy diety
Opublikowane według w Witaminy · 5 Grudzień 2016
Tags: witaminaD3wkroplachDdropscholekalcyferoldepresja
D-drops - naturalne rozwiązanie w niedoborze witaminy D

W badaniach przeprowadzonych w lecie 2011 roku na grupie krwiodawców między 20 a 60 lat i aktywnych seniorów, którzy regularnie uczestniczą w zajęciach sportowych, wyniki wykazały, że 63% osób powyżej 43 roku życia ma niedobór witaminy D, podczas gdy ten odsetek u młodszych dorosłych wynosił 41%. Wyniki te są szokujące, ponieważ badania przeprowadzono w okresie letnim, na osobach, które są zdrowe i / lub regularnie uprawiają sport. Na tym przykładzie możemy łatwo wyobrazić sobie, jakie byłyby wyniki u mniej aktywnych osób lub osób z problemami zdrowotnymi. Dlatego suplementacja witaminy D jest konieczna nawet wiosną i latem.

Czy sami możemy syntetyzować wystarczającej ilość witaminy D?
Pierwszą rzeczą, kiedy myślisz o witaminie D jest to, że jest ona niezbędna dla niemowląt i osób starszych do budowy i zdrowia kości. Badania z ostatnich lat wskazują jednak, że witamina D pełni o wiele bardziej skomplikowaną i bardziej istotną rolę w organizmie, niż wcześniej sądzono. Dziś wiemy również, że pomimo faktu, że nasz organizm może syntetyzować witaminę D tylko przy udziale promieni UVB, brak witaminy D stał się powszechnym problemem. A wszystko to z powodu klimatu i naszego sposobu życia, ludzie, którzy mieszkają na półkuli północnej po prostu nie są w wystarczającym stopniu wystawieni na działanie promieni słonecznych aby syntetyzować wystarczające ilości witaminy D. W zimie słońca nie jest dużo, w lecie musimy go unikać i równocześnie ludzie dzisiaj spędzają mniej czasu na świeżym powietrzu niż to było 100 lat temu. Na przykład, kremy ochronne z filtrem SPF 8 lub wyższym mogą zmniejszyć produkcję witaminy D o więcej niż 90%.

Synteza witaminy D jest często osłabiona długotrwałym przyjmowaniem różnych leków (przeciwzapalne leki steroidowe, leki obniżające poziom cholesterolu). Wraz z wiekiem zdolność do syntezy witaminy D maleje, a podczas jedzenia przyjmujemy ledwie niewielką część dziennego zapotrzebowania.

Znaczenie witaminy D
Kilka organizacji medycznych, w tym Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) na Uniwersytecie Harvarda popiera ideę zwiększenia zalecanej dziennej dawki witaminy D o co najmniej 30-60%. Opierając się na dużej populacji badanych i przeglądu danych uzyskanych w ciągu ostatnich kilku lat, możemy stwierdzić, że witamina D jest niezbędna dla wszystkich. Uczestniczy nie tylko w budowaniu i utrzymaniu zdrowych kości i zębów, ale również przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na kilka rodzajów raka (okrężnicy, piersi), działa ochronnie w obu typach cukrzycy i może korzystnie wpłynąć na hormonalne zdrowie kobiety oraz płodność. Jest to bardzo ważne w czasie ciąży i karmienia piersią i może chronić przed dalszym rozwojem zaburzeń neurologicznych oraz psychiatrycznych zaburzeń (takich jak schizofrenia, stwardnienie rozsiane, otępienie, choroba Parkinsona, autyzm, choroba Alzheimera, depresja, depresja poporodowa)

W skrócie, przyjmowanie witaminy D może znacznie przyczynić się do zachowania zdrowia. Wbrew powszechnej opinii przedawkowanie witaminy D jest bardzo trudne, ponieważ występuje tylko w sytuacji ciągłego przyjmowania (miesiące) bardzo wysokich dawek (10 000 jm). Chociaż zapotrzebowanie na witaminę D, zmienia się w zależności od wieku i stanu zdrowia, jej niedobór zwiększa ryzyko choroby w każdym przypadku. U dzieci ma to ogromne znaczenie dla budowy kości, prawidłowego funkcjonowania mięśni, a późniejszym wieku odpowiednie spożycie witaminy D może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, autoimmunologicznych i stanów zapalnych. W późniejszym okresie życia, zapobiega utracie masy kostnej i zachowanie siły mięśniowej i świeżości psychicznej, a podczas ciąży - gdy niedobór witaminy D jest bardzo powszechny - wspomaga zdrowie matki i płodu, a później może wpływać na rozwój i zdrowie dziecka. W przypadku niedoboru o 2,5 raza zwiększa się ryzyko zawału serca, a także wzrasta ciśnienie krwi. Otyli ludzie mają większe zapotrzebowanie na witaminy D niż wynosi średnia, ale także odpowiednie spożycie witaminy D w ich przypadku ma pozytywny wpływ na insulinooporność.

D drops - nowy produkt!
Prezentujemy nowy produkt - D drops witamina D w kroplach. D-drops są proste i łatwe w dawkowaniu mają przyjemny smak naturalnie cytrusowy smak. Jednocześnie D-drops nie mają zbyt intensywnego smaku i można je mieszać z żywnością i napojami. Do produkcji nie używa się sztucznych aromatów i barwników, ani też cukru czy substancji słodzących.

Nasz nowy produkt zawiera witaminę D3 - cholekalcyferol, najbardziej aktywną formę witaminy D, która znacznie lepiej podnosi poziom witaminy D we krwi w porównaniu do formy D2 (ergokalcyferol). Najlepszym naturalnym źródłem witaminy D3 jest olej z wątroby dorsza, dlatego stanowi on podstawę preparatu D-drops.

Oprócz farmaceutycznej jakości, D-drops stanowią świetną inwestycję, ponieważ z każdą butelką otrzymujesz 900 kropli x 400 IU witaminy D

Składniki w jednej kropli:
Witamina D3 (cholekalcyferol) 400 IU

Czy wiedziałeś?
Istnieje związek między poziomem witaminy D i depresją - W zimie jest znacząco rośnie zapadalność na depresję
Opalanie w solarium nie przyczynia się do syntezy witaminy D - łóżka opalające emitują promienie UVA, z których nasz organizm nie może syntetyzować witaminy D, tylko z UVB.comments powered by Disqus
Wróć do spisu treści