Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera - preparaty wspomagające w chorobie Alzheimera
* - produkt dostępny w ofercie globalnej Calivita International. Lista produktów firmy Calivita ma charakter informacyjny! Przedstawia najodpowiedniejsze suplementy wspierające funkcje organizmu w przypadku danej dolegliwości. Niektóre przedstawione produkty Calivita nie powinny być stosowane jednocześnie. Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie zastępują diagnozy, konsultacji lekarskiej czy farmakologicznego leczenia.

Przeciwutleniacze w walce z chorobą Alzheimera

Choroba Alzheimera (AD) jest najczęstszą przyczyną demencji u osób w wieku powyżej 65 lat i dotyka ponad 15 milionów ludzi na całym świecie (zarejestrowane przypadki). Główną zmianą zachodzącą w mózgu pacjentów jest w rzeczywistości ogólne uszkodzenie oksydacyjne neuronów. Leki podawane pacjentom zwiększają poziom acetylocholiny, ale nie radzą sobie z uszkodzeniem oksydacyjnym. Najnowsze badania multidyscyplinarne potwierdzają tezę, że terapią pierwszego rzutu powinny być właśnie antyoksydanty. W badaniu opublikowanym w Archives of Neurology stwierdzono, że „stosowanie kombinacji przeciwutleniaczy wiąże się z mniejszym występowaniem choroby Alzheimera. Oprócz kwasu liponowego w badaniu zostały wymienione są witaminy C, E, beta karoten, koenzym Q10 i flawonoidy takich owoców jak żurawina czy borówka.

Produkty zawierające dużą ilość antyoksydantów to Mega qProtect, ZenThonic i Organic Acai

Niski poziom miedzi jest związany z niektórymi zaburzeniami w chorobie Alzheimera


W raporcie opublikowanym we wrześniu 2005 roku w Journal of Alzheimer's Disease - mierząc stężenie miedzi w osoczu pacjentów stwierdzono, że osoby o najniższej zawartości miedzi w osoczu mają najbardziej wyraźny spadek funkcji mózgu. Miedź jest niezbędna do funkcjonowania układu antyoksydacyjnego SOD - dysmutazy ponadtlenkowej - dla której również ustalono niższe stężenia u pacjentów z chorobą Alzheimera.

Produkty Calivita, które są dobrym źródłem miedzi to multiwitaminy z serii Vital a także Ocean 21.

Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści