Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Zapalenie żył

Zapalenie żył
* - produkt dostępny w ofercie globalnej Calivita International. Lista produktów firmy Calivita ma charakter informacyjny! Przedstawia najodpowiedniejsze suplementy wspierające funkcje organizmu w przypadku danej dolegliwości. Niektóre przedstawione produkty Calivita nie powinny być stosowane jednocześnie. Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie zastępują diagnozy, konsultacji lekarskiej czy farmakologicznego leczenia.
Zdrowie naszych żył

Produkt Vein Protex to szerokie spektrum działania na nasz układ naczyniowy. W tym artykule przyjrzymy się nieco bardziej problemom zapalenia żył i żylaków.

Termin żylaki faktycznie oznacza rozszerzone i widoczne naczynia krwionośne (żyły), które, oprócz tego, że dla wielu stanowią problem estetyczny, mają poważne konsekwencje zdrowotne. Pojawienie się popularnych naczynek, ból i obrzęk nóg, który jest szczególnie zauważalny pod koniec dnia, mogą być sygnałami ostrzegawczymi, że należy zwrócić większą uwagę na stopy.

Żylaki i popękane naczynka uniemożliwiają wielu osobom latem noszenie krótkich ubrań czy chodzenie na plażę, ale podkreślamy, że jest to przede wszystkim problem zdrowotny, a nie  tylko estetyczny.

Na naszych kończynach kilka żył przebiega blisko powierzchni skóry, głębsze warstwy są otoczone mięśniami i połączone mniejszymi żyłami. Zadaniem naszych żył jest zebranie zużytej krwi z tkanki i przekazanie jej do serca i płuc, które wzbogacają ją w tlen i składniki odżywcze. Aby utrzymać żylny przepływ krwi są niezbędne warunki wstępne - napinanie i rozluźnianie mięśni, zdrowa aktywność ruchowa i zmiany ciśnienia żylnego na podstawie wdechu i wydechu.

Mięśnie w naszych nogach drgają i napinają się przy każdym ruchu i w efekcie dodatkowo wpływają na przepływ krwi w otaczających żyłach.
Zastawki znajdujące się w żyłach uniemożliwiają powrót krwi (o ile zastawki są zdrowe) z powrotem dzięki skurczom mięśni co gwarantuje przepływ krwi w jednym, pożądanym kierunku. Przepływ krwi żylnej wspomagany jest również przez pracę serca i płuc.

Wielu zapyta, po co tego rodzaju wsparcie, ale pamiętaj, że żylny przepływ krwi cały czas działa przeciwko sile grawitacji!

Zapalenie i osłabienie żył - niewystarczająca funkcja żylna
Czynniki dziedziczne, niewłaściwy tryb życia (nadmierne siedzenie, palenie tytoniu), ciąża, otyłość, osłabienie tkanki łącznej, nadmierna pozycja stojąca (niektóre zawody) to czynniki, które przyczyniają się do osłabienia żylnego i zapalenia żył. Zawody ryzykowne to takie, które wymagają długiego stania (fryzjerzy, kelnerzy, kucharze, kupcy...), w których krew pod wpływem grawitacji nie spływa i powraca, co powoduje pojawienie się obrzęków wokół stawów i kości piszczelowych. Istnieją również inne objawy słabych żył, takie jak ból i ciężkie nogi, skurcze i tym podobne. Problemy te są bardziej zauważalne przed i podczas menopauzy, ciąży i otyłości.
Jak zawsze najmądrzejszym podejściem jest zapobieganie problemom. Osiąga się to poprzez regularną aktywność fizyczną, dietę bogatą w antyoksydanty i błonnik, zmianę pozycji w godzinach pracy (stojąco-siedzącą), nie noszenie ponadgabarytowych ładunków. Nie zapomnij o kilku bardzo przydatnych i prostych ćwiczeniach na nogi podczas siedzenia lub stania. Nie potrzebujesz dużej przestrzeni – wystarczy, aby krążyć nogami lub tańczyć na palcach co 1-2 godziny, a to już wystarczająco dużo dla zdrowego krążenia żylnego.

Wielu już wie, że możemy wspierać zdrowie żył od wewnątrz.
Istnieje kilka preparatów firmy Calivita, które pośrednio wspierają zdrowie żył. Są to preparaty zawierające antyoksydanty niezbędne dla zdrowia tkanek łącznych (Resveratrol Plus, C 300 z bioflawonoidami, ZenThonic, Mega qProtect). Można je dodać do formuły redukującej wagę (Trimex, Slim Formula, Nopalin) oraz preparatów zapobiegających miażdżycy i wspomagających drożność naczyń (Garlic Max, Cholestone).

Istnieją dwie kompozycje, które mają za zadanie bezpośrednio chronić i wspierać zdrowie i funkcjonowanie żył. Są to Vein ProteX i krem Vein Care.
Bazowa formuła Vein Protex to ekstrakt z pestek winogron, którego podstawową substancją czynną są oligomeryczne proantocyjanidyny (OPC), wykazujące ochronne działanie na tkanki naczyniowe i trudno doszukać się innej naturalnej substancji, która lepiej i skuteczniej mogłaby wspomagać nasze żyły.
OPC, wsparte synergicznym działaniem witaminy C, kompleksu hesperydyny i MSM, wzmacnia ściany naczyń włosowatych i naczyń krwionośnych, zapobiegając degradacji kolagenu i elastyny, dwóch najważniejszych budulców białek, które uelastyczniają i wzmacniają naczynia krwionośne. Możliwość obrzęku i opuchlizny jest znacznie zmniejszona i preparat ten można stosować w przypadku opuchniętych nóg, zapalenia żył i żylaków oraz w leczeniu ran i blizn, czy przy obrzękach limfatycznych.

Kompleks hesperydyny, witamina C i OPC są bardzo ważnymi antyoksydantami, które zapobiegają uszkodzeniom naczyń krwionośnych i żył  przez wolne rodniki oraz uczestniczą w profilaktyce miażdżycy.
MSM (metylosulfonylometan) jest znaną substancją do ochrony i regeneracji stawów, ale mniej znaną ze względu na jego znaczący wpływ na zmniejszanie bólu i udział w tworzeniu kolagenu oraz elastyny ​​(z których zbudowane są naczynia krwionośne) oraz wpływ na stabilność tkanki łącznej.
Vein ProteX zawiera imbir i kurkumę, nie bez powodu. Te dwie dobrze znane roślinne substancje  lecznicze w naturalny i bezpieczny sposób pobudzają krążenie krwi i tym samym odżywiają nasze tkanki, a także całkiem naturalnie i bezpiecznie zapobiegają jej krzepnięciu i sklejaniu. Wpływając na gęstość krwi znacząco przyczyniają się do przywrócenia prawidłowego krążenia żylnego. Vein Protex zatem troszczy się o zdrowie naszych żył na kilku poziomach:
ochrona struktury naczyń krwionośnych (zmniejsza prawdopodobieństwo żylaków i naczyń włosowatych)
zapobieganie tworzeniu się skrzepów krwi (przyczynia się do lepszego krążenia i zaopatrzenia tkanek w tlen i składniki odżywcze)
zapobieganie odkładaniu się utlenionego cholesterolu (płytki miażdżycowej) i twardnieniu (wapnieniu) naczyń.

Krem Vein Care dba o nasze żyły od zewnątrz.  Smarując codziennie nogi kremem zmniejsza się uczucie ciężkości i bólu, zmniejsza zaczerwienienia, obrzęki, żylaki i rozstępy. Główny składnik tego kremu, roślina Siegesbeckia orientalis, w istotny sposób przyczynia się do łagodzenia problemów zapalenia żył, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu, zmniejsza zaczerwienienia, łagodzi podrażnioną skórę. Zaleca się delikatnie wcierać krem ​​2-3 razy dziennie, od dołu do góry.

Literatura:

Oligomeric proanthocyanidin complexes: history, structure, and phytopharmaceutical applications - Altern Med Rev. 2000 Apr; 5 (2): L 144-51.Robert, Godeau G-Gavignet Jeannin, et al.
Procianidolikus oligomerek hatása a véredények áteresztoôképességére. (The effects of oligomeric proanthocyanidins on the permeability th blood vessels) mennyiségi morfológiát alkalmazó tanulmány. (A study containing quantitative morphology) Pathol Biol (Paris) 1990; 38: 608-616.
Methylsulfonylmethane and method of use - R.J. Herschler - U.S. in 1981.
Oral administration of a turmeric extract inhibits LDL oxidation and has hypocholesterolemic effects in rabbits with experimental atherosclerosis - Atherosclerosis 1999 Dec. p371-378 M. C. Ramirez-Tortosa, MD Mesa
Ginger containing compositions to control pain - Vijay B. Vad - United States Patent Application Publication, 2007 Mar.
Az alsó végtagi varicositas injekciós sclerotherapiája, (The schlerotherapy of varicosity of the shin) Bihari Imre Orvosi Hetilap 2007
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści