Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Grzybica

Grzybica
* - produkt dostępny w ofercie globalnej Calivita International. Lista produktów firmy Calivita ma charakter informacyjny! Przedstawia najodpowiedniejsze suplementy wspierające funkcje organizmu w przypadku danej dolegliwości. Niektóre przedstawione produkty Calivita nie powinny być stosowane jednocześnie. Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie zastępują diagnozy, konsultacji lekarskiej czy farmakologicznego leczenia.

Naturalne środki na grzybicę - rośliny o działaniu przeciwgrzybiczym


Według niektórych źródeł jedna z dwóch osób choruje na grzybicę przez całe życie. Na szczęście są to głównie infekcje, które nie zagrażają życiu, ale są wystarczająco nieprzyjemne, a ich leczenie zajmuje sporo czasu. Ciężka grzybica paznokci lub drożdżyca może nie tylko przeszkadzać, ale także zmienić Twoje codzienne życie. Wiele osób, które od dawna próbowały rozwiązać infekcje grzybicze, wie, jak zawstydzająca może być ta walka. Dlatego coroczny program profilaktycznej terapii oczyszczającej, przeciwgrzybiczej i przeciwpasożytniczej powinien być częścią naszej higieny osobistej.

O tej porze roku, kiedy jest zimno i cały dzień chodzimy w butach, stwarzamy idealne warunki wilgotności i temperatury do rozwoju grzybów. Co gorsza, infekcja może się łatwo rozprzestrzenić się na inną część ciała lub z jednego paznokcia na drugi. Osoby noszące obcisłe buty, rajstopy lub uprawiające sport mają znacznie większe ryzyko infekcji.

Na szczęście istnieją skuteczne metody zwalczania infekcji grzybiczych, w tym także takie wykorzystujące rośliny o właściwościach przeciwgrzybiczych i przeciwpasożytniczych!

Naturalne metody na infekcje grzybicze skóry i paznokci

Na różne infekcje grzybicze i paznokcie polecamy Oregano Oil, zwłaszcza na grzyby na paznokciach. Olejek oregano nadaje się również do stosowania zewnętrznego, jeśli chcesz leczyć inne infekcyjne preparatem z domowej apteki lub może być stosowany jako uzupełnienie terapii lekowej. Olejek z oregano dzięki aktywnym składnikom pomaga niszczyć grzyby lub hamuje ich rozmnażanie. Olejek z oregano można stosować jako profilaktykę infekcji!
ParaProteX to skuteczna formuła przeciwpasożytnicza i przeciwgrzybicza, która jest łagodnym sposobem zwalczania infekcji. Składniki ParaProteX - czosnek, olej z pestek grejpfruta, olejek goździkowy, gorzki berberysowy mają wieloletnie zastosowanie w medycynie tradycyjnej. Produkt polecany w przypadku Candida, ponieważ pobudza mechanizmy obronne organizmu, jednocześnie nie uszkadzając bakterii flory jelitowej.

Kandydoza - gdy zaburzona jest równowaga wewnętrzna

Grzyb Candida albicans, który naturalnie występuje w jelicie grubym i pochwie, nie powoduje żadnych objawów, chyba że zaburzona zostaje mikroflora tych wrażliwych części ciała. Zwykle dzieje się to po antybiotykoterapii lub po stresujących okresach lub innej chorobie. Może powodować nieprzyjemne objawy, na które lekarze przepisują leki przeciwgrzybicze, często wkrótce po zakończeniu kuracji antybiotykowej.
Można tego uniknąć lub przynajmniej wspomóc regenerację, jeśli już w trakcie antybiotykoterapii i kilka tygodni po niej przyjmuje się probiotyki, takie jak acidophilus (AC-Zymes) lub gdy naruszona została równowaga, jeśli to konieczne, naturalny środek przeciwgrzybiczy. Osoby szczególnie podatne na infekcje grzybicze, na przykład przyjmujące leki immunosupresyjne lub na cukrzycę, muszą zawsze myśleć o profilaktyce!

Profilaktyka przeciwgrzybicza

Raz lub dwa razy w roku profilaktycznie stosuj probiotyki przez okres miesiąca, a jeśli chcesz dalej inwestować w zdrowie swojego organizmu, warto zastosować ParaProteX lub Olejek z Oregano. Oprócz profilaktycznego oczyszczania organizmu to połączenie dodatkowo wzmocni Twoją odporność.
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści