Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Depresja i nastrój

Depresja - preparaty poprawiające nastrój lub działające przeciwdepresyjnie
* - produkt dostępny w ofercie globalnej Calivita International. Lista produktów firmy Calivita ma charakter informacyjny! Przedstawia najodpowiedniejsze suplementy wspierające funkcje organizmu w przypadku danej dolegliwości. Niektóre przedstawione produkty Calivita nie powinny być stosowane jednocześnie. Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie zastępują diagnozy, konsultacji lekarskiej czy farmakologicznego leczenia.

Depresja czy apatia?


„Każdy człowiek szuka szczęścia…” stara śpiewka. Niestety statystyki pokazują jednak, że w rzeczywistości bardzo niewiele osób czuje się naprawdę szczęśliwych i usatysfakcjonowanych ...

Wszyscy jesteśmy różni i odmiennie reagujemy na różne trudności i wyzwania, na które jesteśmy narażeni i których doświadczamy każdego dnia. Każdy w inny sposób doświadcza uczucia szczęścia, sukcesu, problemów, zmian i porażek. Jedno jest jednak pewne, wszyscy przynajmniej raz doświadczyliśmy uczucia smutku, apatii i rozpaczy. Według danych międzynarodowych i krajowych blisko 20 proc. dorosłej populacji w ciągu swojego życia doświadczyło co najmniej jednego okresu depresyjnego i niestety musimy wspomnieć, że w ostatnich latach coraz częściej pojawiają się objawy depresji wśród nastolatków i dzieci. Ogólnie rzecz biorąc, depresja obejmuje uczucia smutku, apatii, złego nastroju, rozczarowania, rozpaczy, poczucia straty itp. Można więc powiedzieć, że takie huśtawki nastrojów można łatwo odebrać jako chorobę.

Zły nastrój czy już depresja?


Różnica między dniami ze złym nastrojem a depresją - emocją związaną z chorobą - polega na intensywności i czasie trwania obniżonego nastroju. Podczas zaburzenia depresyjnego uczucia mogą objawiać się na wiele sposobów oraz z różnymi epizodami o różnym czasie trwania. Oprócz wysokiego stopnia smutku i urazy, czasami dodatkowo może wystąpić poczucie winy i beznadziejności. Osoba staje się wtedy wyraźnie pesymistyczna i pozbawiona pewności siebie, ma ograniczoną zdolność koncentracji, a czasami dochodzi do utraty zdolności dokonywania jakichkolwiek wyborów. Osoba z depresją nie umie się radować i nic jej nie obchodzi, ciągle czuję się zmęczona. Nawyki żywieniowe mogą być skrajne: je za mało lub je za dużo. Mogą wystąpić zaburzenia snu. Zmniejsza się  potrzeba i ochota na seks. Odczucia mogą się szybko zmieniać w zależności od pory dnia i warunków pogodowych, a nastrój jest generalnie najgorszy rano i zimą, kiedy jest bardzo mało słońca.

Depresja zimowa

Zimą wiele osób cierpi na tzw. depresję zimową spowodowaną brakiem światła. Zimą prawie codziennie jest pochmurno, deszczowo czy nawet mgliście. Liczba godzin nasłonecznienia w ciągu dnia jest bardzo mała i wynosi tylko niewielki ułamek w porównaniu do tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni latem. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe możemy spędzać niewiele czasu na łonie natury. W tym czasie jesteśmy bardziej skłonni do pesymizmu, złego nastroju i apatii. Wtedy bardzo ważne jest, abyśmy starali się prowadzić zrównoważone życie, w tym poprzez odpowiednią i zbilansowaną dietę oraz regularną aktywność fizyczną. Czasami jednak nawet to może nie wystarczyć, ponieważ żyjemy niemal nieustannie narażeni na stresujące wpływy i różne trudności, a oprócz prawidłowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej może dojść do nagłej utraty dobrego nastroju i ogólnego samopoczucia. To jednak nie jest choroba ani depresja. Jeśli jednak ten stan ospałości utrzymuje się przez dłuższy okres czasu, nie tylko kilka dni, ale czasami tygodnie, to już teraz może znacząco negatywnie wpłynąć na naszą pracę, życie rodzinne i kontakty ze znajomymi. W takim przypadku zdecydowanie zaleca się skonsultowanie się ze specjalistą w celu uzyskania pomocy.

Naturalne sposoby na depresję

Z łagodną depresją i letargiem należy walczyć naturalnymi środkami. Zgodnie z naszą rekomendacją warto zastosować preparat Rhodiolin CaliVita International, który zawiera wyciąg Rhodiola Rosea oraz cynk.

Wyciąg z Różeńca górskiego

Rhodiola Rosea rośnie w górach Syberii, na wysokości około 3000 metrów. Narody Azji Wschodniej i Środkowej wykorzystują tą roślinę od tysiącleci, a jej działanie zapobiegawcze jest uwiecznione w dokumentach spisanych 1200 lat temu w Tybecie.

Rhodiola Rosea ma następujące potwierdzone naukowo właściwości: działanie adaptogenne, neuroprotekcyjne oraz kardioprotekcyjne (ochrona przed problemami sercowo-naczyniowymi). Działa antystresowo i przeciwdepresyjnie. Usprawnia funkcje umysłowe. Poprawa krążenia krwi w mózgu oraz mięśniach. Przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia i aktywności umysłowej oraz lepszej pamięci. Wzmacnia funkcje seksualne. Wspiera proces wytwarzania insuliny, a także poprawia wrażliwość insulinową. Stanowi ochrona przed problemami związanymi ze starością.

Jak sok z noni wspiera nasze zdrowie w przypadku złożonych i długotrwałych przypadłości


Moi drodzy!
Przesyłam swoje doświadczenia ze stosowaniem produktu Organic Noni. W 2007 roku miałem problemy neurologiczne, które najpierw zdiagnozowano jako depresję, a w 2008, po badaniu przez neuropsychiatrę, jako ataki paniki. Po terapii związkami przeciwlękowymi i przeciwdepresyjnymi, przez okres trzech lat, główne objawy ustąpiły, ale nadal występowała częsta drażliwość i słaba jakość snu (5-6 godzin, sporadyczne wybudzenia). Pod koniec ubiegłego roku i na początku tego roku z powodu stresu po raz kolejny pojawił się niepokój i w lutym zacząłem przyjmować Organic Noni w dawce 60 ml rano na czczo. Już po dwóch miesiącach regularnego stosowania uciążliwość znacznie się zmniejszyła, drażliwość zniknęła, poprawiła się jakość i długość snu, a ogólny nastrój znacznie się poprawił (brak depresji). Oprócz spożywania soku z rośliny noni należy zwrócić uwagę, aby przez dłuższy czas nie palić, nie spożywać czarnej kawy ani spożywać alkoholu oraz unikać spożywania cukru (biały, brązowy) i sztucznych słodzików. Zamierzam kontynuować spożywanie produktu Organic Noni w dawce 30 ml przez dłuższy okres czasu, gdyż w skomplikowanych i długotrwałych zaburzeniach prozdrowotny efekt działania soku z noni nie jest odczuwalny od razu.

Z poważaniem,
Alen Bažant, Zagrzeb
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści