Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Sucha skóra

Sucha skóra
* - produkt dostępny w ofercie globalnej Calivita International. Lista produktów firmy Calivita ma charakter informacyjny! Przedstawia najodpowiedniejsze suplementy wspierające funkcje organizmu w przypadku danej dolegliwości. Niektóre przedstawione produkty Calivita nie powinny być stosowane jednocześnie. Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie zastępują diagnozy, konsultacji lekarskiej czy farmakologicznego leczenia.

Piękny wygląd mimo upływu lat!


Wszystko zaczęło się kilka dni po porodzie… Już w wieku niemowlęcym w Twoim mózgu zostało zakodowane, że atrakcyjny wygląd innych osób bardziej przyciąga Twoją uwagę… Będąc w pieluchach chętniej uśmiechałeś się i na dłużej zatrzymywałeś wzrok na osobach olśniewających swą urodą i tak zostało aż po dzień dzisiejszy. To właśnie wygląd jest jedną z cech, na którą zwracamy uwagę podczas pierwszego spotkania. Dlatego też o skórę warto dbać w każdym wieku.
budowa skóry
Skóra
jest największym narządem naszego ciała i jednocześnie najbardziej narażonym na działanie czynników zewnętrznych. Jej skomplikowana budowa i niezwykłe właściwości chronią nas przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego, urazami mechanicznymi, wysychaniem głębszych warstw oraz wnikaniem drobnoustrojów. To ważny narząd termoregulacji mający zdolność odbierania bodźców dotyku, bólu i temperatury.

Do wrogów nie tylko młodej skóry należą:
  • promieniowanie UV,
  • zanieczyszczenie środowiska,
  • spaliny samochodowe,
  • dym papierosowy,
  • nieodpowiednia pielęgnacja,
  • niezbilansowana i niezróżnicowana dieta,
  • zaburzenia hormonalne.

Przez te czynniki nasza skóra starzeje się szybciej niż zaprogramowała to natura!

sucha skóra?

Jak temu przeciwdziałać?

Stosowanie coraz to lepszych kosmetyków i korzystanie z profesjonalnych zabiegów poprawiających wygląd naszej skóry nie wystarczą… Należy również pamiętać o odpowiednim odżywieniu skóry od środka z pomocą tzw. nutrikosmetyków, czyli suplementów diety mających na celu uzupełnienie brakujących w diecie składników pokarmowych odpowiedzialnych za urodę.

SKŁADNIKI MŁODOŚCI
Witamina C

Borykasz się z popękanymi naczynkami? Witamina C wspomaga uszczelnianie naczyń krwionośnych, a dodatkowo dba o produkcję kolagenu odpowiadającego za jędrność i elastyczność skóry.

C 500
SUPLEMENT DIETY
W wielu sytuacjach życiowych wskazana jest suplementacja witaminą C. Jej zapotrzebowanie wzrasta w okresie jesienno-zimowym, u osób w podeszłym wieku, sportowców, palących papierosy, w okresie podwyższonej temperatury ciała, a także podczas przyjmowania niektórych lekarstw, np. doustnych środków antykoncepcyjnych.

Opakowanie: 100 tabletek
Dawkowanie: 1 tabletka dziennie po posiłku
Jedna tabletka C 500 dostarcza tyle witaminy C, co 1 kg pomarańczy lub 10 kg jabłek!

cynk
To nieodzowny wzmacniacz włosów i paznokci, wspomagający utrzymanie naturalnego piękna i biorący udział w metabolizmie witaminy A.

miedź
Odpowiada za pigmentację skóry oraz włosów, a także dba o prawidłowy stan tkanek łącznych.

skrzyp polny
Wspomaga kondycję skóry oraz włosów i paznokci, jednocześnie wspierając witalność organizmu.

pokrzywa zwyczajna
Upiększa skórę, dodaje energii i wspomaga krążenie krwi w całym ciele.

kolagen
To główne białko tkanki łącznej tworzące warstwę skóry właściwej, w której znajdują się m.in. włókna kolagenowe i elastyna.
Ponadto o prawidłowy stan skóry dbają: witamina A, niacyna, ryboflawina i jod.

Beauty Formula - NOWOŚĆ!

SUPLEMENT DIETY
Beauty Formula to źródło składników umożliwiających utrzymanie zewnętrznego piękna… od wewnątrz. W skład formuły wchodzą witaminy, składniki mineralne, aminokwasy, kolagen i składniki roślinne, wspomagające utrzymanie dobrej kondycji włosów, skóry i paznokci.

Opakowanie: 60 kapsułek
Dawkowanie: 1 tab. dziennie

Czego natomiast należy unikać?

Aby mieć piękną skórę zrezygnuj z:
- tłustych potraw oraz dań typu fast-food, których spożycie przyspiesza starzenie się skóry
- nadmiaru soli, która prowadzi do powstawania obrzęków i wiotczenia skóry. To także jedna z przyczyn trądziku
- gorących dań i napojów oraz ostrych przypraw, które rozszerzają naczynka włosowate i prowadzą do powstawania tzw. pajączków na twarzy
- mocnej kawy, herbaty i alkoholu, gdyż wysuszają skórę, co w konsekwencji przyspiesza pojawianie się zmarszczek i powoduje, że skóra traci zdrowy wygląd oraz naturalny blask
- cukru i słodyczy, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku
By osiągnąć jeszcze lepszy efekt, warto również wykorzystać cenne właściwości alg, aminokwasu lizyny, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, błonnika i nie zapominać o codziennej porcji min. 1,5 litra wody (np. z Aquarion).
Zatem dbaj o swój wygląd, bo badania potwierdzają - zadbana skóra to lepsze samopoczucie i samoocena!

Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści