Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Serce

Naturalne suplementy diety wspierające pracę serca

Dbaj o serce - składniki zawarte w poniższych produktach korzystnie wpływają na Serce
* - produkt dostępny w ofercie globalnej Calivita International. Lista produktów firmy Calivita ma charakter informacyjny! Przedstawia najodpowiedniejsze suplementy wspierające funkcje organizmu w przypadku danej dolegliwości. Niektóre przedstawione produkty Calivita nie powinny być stosowane jednocześnie. Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie zastępują diagnozy, konsultacji lekarskiej czy farmakologicznego leczenia.
Jak lecytyna wzmacnia układ krążenia

Lecytyna a zdrowe serce


Lecytyna odgrywa ważną rolę w metabolizmie tłuszczu oraz cholesterolu. Wynika to z obecności w jej cząsteczce wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które wiążą się z cholesterolem ułatwiając jego transport i usuwanie z organizmu. Lecytyna minimalizuje ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz powiązanych z nią schorzeń sercowo-naczyniowych.

Lecytyna redukuje stężenie cholesterolu oraz triglicerydów, wykazuje również właściwości antyagregacyjne oraz zapobiega odkładaniu się cholesterolu w naczyniach krwionośnych

Lecytyna dzięki obecności wielonienasyconych kwasów tłuszczowych wiąże cholesterol, ułatwia jego transport i przyspiesza wydalanie nadmiaru cholesterolu z organizmu

Lecytyna zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz powiązanych z nią schorzeń sercowo-naczyniowych.

Działanie lecytyny ma związek z efektywniejszym metabolizmem cholesterolu oraz zmniejszeniem oksydacyjnej modyfikacji LDL. Najnowsze wyniki badań potwierdzają znaczenie czynników immunologicznych i  zapalnych w rozwoju zmian miażdżycowych. Lecytyna ma właściwości immunostymulujące odporność i w ten sposób spowalnia rozwój miażdżycy.

Lecytyna wykazuje także właściwości emulgujące – rozbija tłuszcze oraz cholesterol zawarte w  pożywieniu na małe cząsteczki, przez co zmniejsza ich przyczepianie się do płytek krwi i  ścian naczyń krwionośnych. W ten sposób zapobiega tworzeniu się złogów miażdżycowych i zakrzepów naczyń wieńcowych, które mogą prowadzić do bardzo niebezpiecznych dla zdrowia incydentów sercowo-naczyniowych.
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści