Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Nogi - krążenie obwodowe

Składniki zawarte w poniższych produktach korzystnie wpływają na Nogi, poprawiając krążenie obwodowe, likwidując uczucie ciężkich nóg oraz zapobiegając żylakom
* - produkt dostępny w ofercie globalnej Calivita International. Lista produktów firmy Calivita ma charakter informacyjny! Przedstawia najodpowiedniejsze suplementy wspierające funkcje organizmu w przypadku danej dolegliwości. Niektóre przedstawione produkty Calivita nie powinny być stosowane jednocześnie. Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie zastępują diagnozy, konsultacji lekarskiej czy farmakologicznego leczenia.
Postaw na nogi z błonnikiem: inuliną i nopalem
Czy wiesz, że żylaki i pajączki na nogach rzadziej wystepują u osób spożywających żywność nierafinowaną o wysokiej zawartości błonnika. Jeśli dieta jest uboga w błonnik skutkuje to trudnosciami podczas wypróżniania. Stolce są mniejsze i twardsze i z większą trudnością przesuwają się w miarę ruchów jelita, a to zwiększa tendencję do większego napinania się podczas wypróżniania co z koleji przekłada się na wzrost ciśnienia w jamie brzusznej oraz utrudniony przepływ krwii wzdłuż nóg. Wzrost ciśnienia w jamie brzusznej może z czasem znacząco osłabić ściany żył i prowadzić do powstawania pajączków naczyniowych i żylaków. Może również osłabić ścianę okrężnicy i powodować tworzenie uchyłków jelita grubego.
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści