Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Stawy

Składniki zawarte w poniższych produktach utrzymują stawy w dobrej formie, łagodzą dolegliwości bólowe w zwyrodnieniu stawów
* - produkt dostępny w ofercie globalnej Calivita International. Lista produktów firmy Calivita ma charakter informacyjny! Przedstawia najodpowiedniejsze suplementy wspierające funkcje organizmu w przypadku danej dolegliwości. Niektóre przedstawione produkty Calivita nie powinny być stosowane jednocześnie. Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie zastępują diagnozy, konsultacji lekarskiej czy farmakologicznego leczenia.

Kompleksowa formuła na stawy


Joint Protex Forte to najbardziej kompleksowa formuła na stawy, chrząstki i tkankę łączną zawiera aż 11 substancji aktywnych.

Glukozamina - podstawowy budulec tkanki łącznej i substancji międzykomórkowej, stymuluje proces regeneracji chrząstki stawowej, a przyjmowanie ich na dłuższą metę likwiduje ból.
Siarczan chondroityny - podobnie jak glukozamina, siarczan chondroityny jest podstawowym składnikiem proteoglikanów - substancji stanowiących szkielet syntezy kolagenu. Chondroityna hamująca niektóre enzymy zapobiega zużyciu chrząstki stawowej, uczestniczy w procesie smarowania chrząstki, poprawiając elastyczność i odporność na ściskanie.
Kwas hialuronowy (HA) - ilościowo najważniejszy składnik tkanki łącznej, może wiązać duże ilości wody i zapewnia nawilżenie.
Metylosulfonylometan (MSM) - źródło siarki i wsparcie stabilności tkanki łącznej.
Kadzidłowiec - działa przeciwzapalnie, mukolitycznie (rozpuszcza śluz), ma właściwości antyseptyczne.
Kurkuma - działa przeciwutleniająco i przeciwzapalnie
Cynk - działa przeciw zapaleniom tkanki łącznej
Mangan - dla lepszej równowagi - pomaga w produkcji lubrykantów.

Sok z Acai na stawy

Rola Acai w reumatoidalnym zapaleniu stawów i chorobie zwyrodnieniowej stawów jest niejednoznaczna. Przede wszystkim, jak pokazują badania, zmniejsza stan zapalny, obrzęk, a co za tym idzie i ból stawów. Ponadto zmniejsza szkody powodowane przez wolne rodniki, ponieważ zawiera znaczną zawartość polifenoli przeciwutleniających. I po trzecie, wspomaga zdrową utratę wagi, co jest bardzo ważne w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Według badań amerykańskich naukowców acai skutecznie hamuje aktywność enzymów biorących udział w procesach zapalnych, wykazując naturalne działanie przeciwzapalne. Zmniejszając stan zapalny i działając jako przeciwutleniacz, Acai stanowi superżywność wspierając ochronę przeciwzapalną narządów i tkanek: układu krążenia, serca, stawów, płuc, jelit. Te doskonałe efekty można przypisać zapewne dużej zawartości przeciwutleniaczy, gdyż okazało się, że kilka składników aktywnych tej rośliny wykazuje działanie przeciwzapalne. Velutina, flawonoid z Acai, może zmniejszyć ilość substancji uwalnianych z komórek, które stymulują stan zapalny. W badaniach wykorzystano i inne flawonoidy o udowodnionym działaniu przeciwzapalnym, ale najskuteczniejsza okazała się velutina z Acai! Acai zawiera niesamowitą gamę polifenoli oraz katechiny i epikatechiny, takie jak w zielonej herbacie, antocyjany, kemferol, flawonowe apigeniny, kwas ferulowy i waniliowy, rutynozyd, luteolinę i wiele innych. Nowsze badania in vivo również potwierdzają, że acai jest silnym antyoksydantem - osobom w wieku od 19 do 52 lat podano 26 ml soku Asai i w ciągu 60-120 minut stwierdzono obecność substancji w soku wypitych wewnątrz komórek. Wykazano zwiększoną aktywność przeciwutleniającą i mniejszą ilość substancji prozapalnych (Jensen et al., 2008).

Rola witamina D w chorobach stawów

Naukowcy zmapowali w ludzkim genomie punkty, w których witamina D oddziałuje z naszym DNA, i odkryli, że witamina D wpływa na ponad 200 genów. Podsumowując, zwrócono uwagę, że niedobór witaminy D zwiększa podatność na choroby autoimmunologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów i cukrzyca typu 1, niektóre formy raka, a także m.in. skłonność do choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów. Wyniki opublikowano w czasopiśmie Genome Research. Generalnie zaakceptowano fakt, że przewlekłe bóle mięśniowo-szkieletowe związane są z niedoborem witaminy D i ciągłe przyjmowanie suplementu witaminy D3 przyczynia się do zmniejszenia bólu kości i mięśni wywołanego reumatoidalnym zapaleniem stawów i fibromialgią. W badaniu opublikowanym w Annals of Internal Medicine naukowcy z Albert Einstein College of Medicine odkryli, że terapia kortykosteroidami w reumatoidalnym zapaleniu stawów utrudnia wchłanianie witaminy D3, co w konsekwencji dwukrotnie zwiększa ryzyko utraty masy kostnej u pacjentów. Badania Floriana Wepnera (Orthopaedic Hospital Speising, Wiedeń, Austria), opublikowana w czasopiśmie medycznym Pain, wykazały znaczne zmniejszenie bólu i porannego zmęczenia u kobiet z rozpoznaniem fibromialgii, które przyjmują witaminę D3 w postaci suplementu przez 24 tygodnie.
Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści