Pacjent - przycisk
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
Przejdź do treści

Odchudzanie

Składniki zawarte w poniższych produktach korzystnie wspomagają Odchudzanie
* - produkt dostępny w ofercie globalnej Calivita International. Lista produktów firmy Calivita ma charakter informacyjny! Przedstawia najodpowiedniejsze suplementy wspierające funkcje organizmu w przypadku danej dolegliwości. Niektóre przedstawione produkty Calivita nie powinny być stosowane jednocześnie. Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie zastępują diagnozy, konsultacji lekarskiej czy farmakologicznego leczenia.

Wiosenna odnowa

Choć pogoda nadal nie pozwala nam zrzucić grubych płaszczy, kurtek, szali, czapek i rękawic, to już warto rozpocząć walkę z nadmiarem kilogramów, by czuć się bosko na plaży i zachwycać zgrabną, wysportowaną sylwetką. Tylko jak to zrobić?
skuteczne odchudzanie
Aby zrzucić 1 kg masy ciała należy spalić aż 7000 kcal. Dlatego tak ważna jest odpowiednio zbilansowana, niskokaloryczna dieta, intensywne ćwiczenia oraz wzbogacenie codziennego jadłospisu w chrom, który wspomaga metabolizm tłuszczów, węglowodanów i białek.

Poznaj kilka zasad, które pomogą Ci pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej


- Odżywiaj się racjonalnie
Aby uniknąć efektu jo-jo odchudzaj się powoli. Obniż kaloryczność swojej diety o 500-1000 kcal i zrzucaj po 1 kilogramie tygodniowo. W ciągu dnia spożywaj 5 niewielkich posiłków o regularnych porach. Białe pieczywo zastąp pełnoziarnistym oraz wybieraj kasze i makarony z pełnego przemiału - produkty te zawierają więcej błonnika, który szybciej wywołuje uczucie sytości. Ponadto sięgaj po chude mięso i drób, a trzy razy w tygodniu niech na Twoim talerzu pojawią się tłuste ryby morskie obfitujące w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (Cenne tłuszcze omega-3 znajdziesz również w suplemencie diety Omega 3 concentrate). Spośród nabiału, który należy spożywać dwa razy dziennie, wybieraj ten o niskiej zawartości tłuszczu i bez dodatku cukru. Zadbaj również, by w Twojej diecie nie zabrakło 5 porcji warzyw i owoców oraz każdego dnia dostarczaj organizmowi co najmniej 2 litry wody, najlepiej alkalicznej z Aquarion. Woda m.in. ułatwia walkę z nadmiernym apetytem, a także wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Dodatkowo unikaj słodkich i słonych przekąsek oraz ogranicz wszelkie używki. Spośród technik kulinarnych wybieraj pieczenie w folii, duszenie oraz gotowanie – najlepiej na parze.

- Nie zapominaj o pierwszym śniadaniu
To niezwykle ważny posiłek, przyspieszający przemianę materii. Zapewnia siłę i energię na cały dzień, a także poprawia nastrój. Dostarcza paliwa niezbędnego do pobudzenia ciała i umysłu.

- Wykorzystaj moc chromu
To niezwykły składnik mineralny, którego organizm sam nie potrafi wytworzyć, a jest mu niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Odgrywa istotną rolę w regulacji poziomu glukozy we krwi, której spadek może być przyczyną podjadania i gwałtownego objadania się. Ponadto chrom bierze udział w metabolizmie tłuszczów, białek i węglowodanów, co w połączeniu z wysiłkiem fizycznym, pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej.

zdrowa dieta

- Po obiedzie udaj się na spacer
Już 20-sto minutowa przechadzka pobudza przemianę materii i zwiększa spalanie kalorii. Zmotywuj się i dodatkowo 3 razy w tygodniu ćwicz intensywnie przez 30 minut. Na początku może wydawać Ci się to trudne, ale zobaczysz, że po wyczerpujących ćwiczeniach będziesz mieć lepszy nastrój i większą chęć do życia.

- Naucz się panować nad stresem
Przewlekły stres sprzyja podjadaniu zwłaszcza słodkich i słonych przekąsek oraz wpływa niekorzystnie na metabolizm. Stres towarzyszy nam praktycznie każdego dnia i ciężko jest go wyeliminować. Warto jednak rozładowywać emocje za pomocą ćwiczeń i technik relaksacyjnych.

- Korzystaj ze słońca
Niedobór promieni słonecznych pogarsza samopoczucie i psuje nam nastrój. Stajemy się bardziej kapryśni i zdecydowanie częściej sięgamy po łakocie. Dlatego w pochmurne dni wzbogać dietę w witaminę D (D-drops liquid vitamin D), która w 80% jest syntetyzowana pod wpływem promieni słonecznych. Gdy jej brak nie tylko czujemy się gorzej, ale również może to niekorzystnie wpłynąć na nasze kości i zęby.

- Porządnie się wysypiaj
Badania pokazują, że osoby śpiące krótko lub mające kłopoty ze snem częściej borykają się z nadmiarem kilogramów. Niedobór snu najprawdopodobniej prowadzi do zwiększenia poziomu greliny - „hormonu głodu”, pobudzającego apetyt i łaknienie oraz do obniżenia ilości leptyny – hormonu sytości. Dlatego kładź się spać odpowiednio wcześnie, by rano być wyspanym i wypoczętym.
Stosując powyższe zasady łatwiej Ci będzie pozbyć się nadmiaru kilogramów i szybciej osiągniesz wymarzoną sylwetkę!

Oferta
Informacje
Wróć do spisu treści